- Krajský úřad pomůže s kompenzacemi za ubytování, v provozu bude krajské call centrum (25.3.2022)
Na základě usnesení vlády České republiky připravil Krajský úřad Ústeckého kraje systém, který má poskytovatelům ubytování poskytovat finanční kompenzaci za ubytované občany Ukrajiny, kteří do Ústeckého kraje dorazili a našli zde dočasné zázemí.
- Krajská zdravotní zajišťuje ve svých nemocnicích péči o běžence z Ukrajiny, otevírá i nové ambulance (23.3.2022)
Krajská zdravotní, a. s., (KZ) v souvislosti s přílivem uprchlíků od počátku válečného konfliktu na Ukrajině zajišťuje ve svých nemocnicích péči o uprchlíky, občany Ukrajiny, kteří přicházejí do regionu Ústeckého kraje. Z důvodu jejich rostoucího počtu přistoupila k otevření nových ambulancí určených právě pro tyto pacienty, tzv. UA pointů, v části svých zařízení.
- Krizový štáb Ústeckého kraje projednal činnost KACPU – krajský úřad zprovoznil centrum materiální pomoci Ukrajině (22.3.2022)
V úterý 22. března 2022 zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje (KŠÚK), aby zhodnotil dosavadní činnost Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU). Od začátku fungování KACPU zaregistrovalo již téměř 7 800 osob, kteří do Ústeckého kraje dorazili, v průměru se registruje cca 400 osob denně. Na krajském úřadě bylo zprovozněno centrum materiální pomoci Ukrajině, které od pondělí do pátku v čase 7:00 až 17:00 hodin přijímá materiální dary v podobě lůžkovin, matrací, skládacích lehátek, postelí apod.
- Krajský úřad zprovoznil centrum materiální pomoci Ukrajině (21.3.2022)
Od pondělí 21. března 2022 bylo na krajském úřadě v prostoru pod tzv. vanou v místě po bývalém XEROCU vedle restaurace Slovanka zprovozněno centrum materiální pomoci Ukrajině. Zájemci zde mohou darovat a odevzdat každý pracovní den v čase od 7:00 do 17:00 hodin mobilní a skládací lůžka (včetně nafukovacích), matrace, všechny druhy karimatek, spacáky, deky, polštáře a další lůžkoviny, například povlečení.
- Krizový štáb Ústeckého kraje projednal činnost KACPU a jednal s ORP (15.3.2022)
V úterý 15. března 2022 zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje (KŠÚK), aby zhodnotil dosavadní činnost Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU). Posléze vedení kraje jednalo s obcemi s rozšířenou působností (ORP), aby si vzájemně předaly aktuální informace v souvislosti s přijímáním ukrajinských občanů na území regionu. Od začátku fungování KACPU zaregistrovalo již přes 5 000 lidí, kteří do Ústeckého kraje dorazili.