Orientační nabídka


Cesta: Titulní stránka > Ústecký kraj > Nabídka témat > Životní prostředí a zemědělství
 

Životní prostředí a zemědělství

 
 

Související odkazy

 

Nepřehlédněte

Zobrazeno je 5 z celkem 32 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7  další stránka >
 
 • Setkání u pomníku Přemysla OráčeVe Stadicích proběhlo tradiční setkání krajských zemědělců s veřejností (15.5.2023)
  Na Královském poli v blízkosti obce Stadice proběhlo tradiční setkání krajských zemědělců k poctě pověstného Přemysla Oráče. Celým dnem provázel bohatý doprovodný program - ukázky tradičních řemesel, historická a moderní zemědělská technika, představení pro děti či degustace regionálních vín a dalších lokálních výrobků.

 • Nové kotlíkové dotaceNová výzva kotlíkových dotací v Ústeckém kraji (5.4.2023)
  Ministerstvo životního prostředí (MŽP) a Státní fond životního prostředí České republiky (SFŽP ČR) dnes vyhlásily novou výzvu kotlíkových dotací a zveřejnily její finální podmínky. Pro Ústecký kraj je vyčleněno přes 70 milionů korun, za které bude možné vyměnit přes 400 zastaralých kotlů na pevná paliva za kotel na biomasu nebo tepelné čerpadlo. V případě vyššího zájmu o dotaci nad rámec přidělených finančních prostředků počítá MŽP s navýšením alokace projektu. Výzva je opět zaměřena na nejzranitelnější domácnosti – zejména seniory a domácnosti pobírající příspěvek na bydlení.

 • Hraboš polníInformace pro zemědělce k hubení hrabošů v oblasti výskytu sýčků a sov pálených (15.3.2023)
  V současnosti se opět objevují zvýšené stavy hrabošů. Zemědělci je obvykle likvidují aplikací rodenticidů. Vzhledem k riziku sekundární otravy ale v oblasti výskytu sýčků obecných a sov pálených není možné aplikovat rodenticid, a to ani do nor.

 • aOperační program Spravedlivá transformace spustil první tematické výzvy (16.2.2023)
  Investice do lepšího připojení a využívání internetu, modernizace odborných učeben a pracovišť odborného výcviku či projekty na zpracování odpadů moderními způsoby nabízí první balíček dotací z Operačního programu Spravedlivá transformace (OPST). O příspěvek mohou žádat základní a střední školy Karlovarského kraje a Moravskoslezského kraje a střední školy Ústeckého kraje, pro které je dohromady nachystáno téměř 1,8 miliardy korun. Příjem žádostí odstartoval 15. února 2023.

 • bSpolupráce s vedením Saska zdárně pokračuje (30.11.2022)
  Rekultivace krajiny po těžbě hnědého uhlí a využití jezer Milada a Most, to byla hlavní témata pravidelného setkání představitelů Ústeckého kraje s vedením Zemského ředitelství Sasko. Delegace navštívily obě jezera, prohlédly si nově budované návštěvnické zázemí a v jednání potom pokračovaly v Teplicích, kde si také prohlédly minipivovar Monopol.

 

Zobrazeno je 5 z celkem 32 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7  další stránka >
 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém