Orientační nabídka


 

Kultura a památková péče


Související odkazy

 

Nepřehlédněte

Zobrazeno je 5 z celkem 89 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 18  další stránka >
 
 • 01Ústím se linula vůně exotických jídel (9.9.2023)
  Po několika letech se do centra Ústí nad Labem vrátil festival Barevný region, jehož cílem je představit široké veřejnosti tradice, kulturu i gastronomii národů, jejichž příslušníci žijí na území Ústeckého kraje. Letošní ročník se opět konal v rámci multietnického festivalu Barevná planeta. Zahájení se ujala předsedkyně Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje Karolína Žákovská.

 • 01Festival ELBE DOCK prozkoumá možnosti umělé inteligence ve filmu (5.9.2023)
  AIAI. Tímto neobvyklým spojením tematicky zastřešuje svůj 6. ročník Mezinárodní filmový festival ELBE DOCK a předznamenává, že se ve svém letošním ročníku zaměří na spojení člověka s umělou inteligencí v audiovizuálním umění. Kromě soutěžních filmů nabídne výběr nejlepších hraných evropských debutů, filmy vytvořené umělou inteligencí, program pro děti i nevšední debaty a hudební zážitky. Na festivalu i letos spolupracuje Filmová kancelář Ústeckého kraje.

 • Předání ocenění Vesnice rokuVelká sláva v Dolní Poustevně. Obce, které uspěly v soutěži Vesnice roku, si převzaly svá ocenění (14.8.2023)
  Z celkem sedmnácti obcí Ústeckého kraje přihlášených do krajského kola soutěže Vesnice roku bylo šestnáct oceněno za své aktivity vedoucí k rozvoji života v obci, zapojení občanů či péči o přírodní a kulturní dědictví. První místo, zlatou stuhu, získala Dolní Poustevna ležící v okrese Děčín. Právě v ní proběhlo slavnostní předání cen.

 • 01Hlasujte o nejpovedenější obnovu kulturní památky Ústeckého kraje! (25.7.2023)
  Ústecký kraj vyhlásil v letošním roce poprvé cenu Zlaté cimbuří za nejlepší projekt a realizaci obnovy kulturní památky spočívající v rekonstrukci, restaurování, revitalizaci či opravě a zároveň za prezentaci a propagaci této památky v průběhu předešlého kalendářního roku. Hodnotící komise vybrala z došlých přihlášek pět postupujících, kteří se nyní ucházejí o hlasy veřejnosti. Udělením ceny chce Ústecký kraj ohodnotit odpovědné chování subjektů, které významným způsobem přispívají k uchovávání historického dědictví.

 • 01Do Ústeckého kraje zavítali zástupci Tchaj-wanu (11.7.2023)
  Ústecký kraj již potřetí navštívil vedoucí Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře Liang-Ruey KE. V doprovodu své první tajemnice Chia-Yen LEE a zástupců Česko-taiwanské obchodní komory také zavítal na krajský úřad, kde se sešel s hejtmanem Janem Schillerem a jeho náměstkem Jiřím Řehákem. Společně jednali o možnostech navázání spolupráce v oblasti smart technologií, cestovního ruchu, kultury či podnikání.

 

Zobrazeno je 5 z celkem 89 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 18  další stránka >
 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém