Orientační nabídka


 

Kultura a památková péče


Související odkazy

 

Nepřehlédněte

Zobrazeno je 5 z celkem 89 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 18  další stránka >
 
 • Opona - ilustrační fotoDivadlo městu a muzeum kraji. Krajské zastupitelstvo schválilo záměr vzájemného převzetí významných institucí v Ústí nad Labem (26.6.2023)
  Během 22. zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje došlo ke schválení záměru vzájemného převzetí Severočeského divadla s.r.o a Muzea města Ústí nad Labem. Cílem je zajištění efektivního financování obou institucí a podpora jejich dalšího rozvoje.

 • 01Zámek v Roudnici představil nový návštěvnický okruh (13.6.2023)
  Dominanta města Roudnice nad Labem, barokní zámek v majetku rodiny Lobkowicz, nabízí nově návštěvní okruh, který zavede návštěvníky do dosud nepřístupných prostor a připomene devět století dějin tohoto zámku.

 • fhgProjekt oživení pevnostních měst završil mezinárodní konferencí (16.5.2023)
  V minulosti byla chloubami svých říší, dnes často chátrají a hledají nové poslání i využití v současném urbanismu. Řeč je o pevnostních městech, mezi která patří také Terezín. Ústecký kraj realizoval mezinárodní projekt na oživení těchto měst, který po čtyřech letech završil závěrečnou konferencí se zahraničními partnery.

 • Setkání u pomníku Přemysla OráčeVe Stadicích proběhlo tradiční setkání krajských zemědělců s veřejností (15.5.2023)
  Na Královském poli v blízkosti obce Stadice proběhlo tradiční setkání krajských zemědělců k poctě pověstného Přemysla Oráče. Celým dnem provázel bohatý doprovodný program - ukázky tradičních řemesel, historická a moderní zemědělská technika, představení pro děti či degustace regionálních vín a dalších lokálních výrobků.

 • aSoutěžte v obnově kulturních památek a získejte cenu Zlaté cimbuří! (28.4.2023)
  Ústecký kraj vyhlašuje v letošním roce poprvé cenu Zlaté cimbuří za nejlepší projekt a realizaci obnovy kulturní památky spočívající v rekonstrukci, restaurování, revitalizaci či opravě a zároveň za prezentaci a propagaci této památky v průběhu předešlého kalendářního roku. Udělením ceny chce Ústecký kraj ohodnotit odpovědné chování subjektů, které významným způsobem přispívají k uchovávání historického dědictví.

 

Zobrazeno je 5 z celkem 89 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 18  další stránka >
 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém