V neděli 15. května proběhla na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně tradiční Terezínská tryzna. Vzpomínkovou akci organizoval Památník Terezín ve spolupráci s Ústeckým krajem, městem Terezín, Federací židovských obcí v ČR a Terezínskou iniciativou. Záštitu nad konáním Terezínské tryzny 2022 převzal ministr kultury Martin Baxa.
S přicházejícím sluníčkem a prodlužujícími se dny nechce nikdo sedět doma. Touha objevovat nová místa, prožívat příjemné chvíle a nacházet kulturní vyžití přepadá v tomto období většinu z nás. Volný čas si v tomto čase můžete zpříjemnit na koncertech 66. ročníku Dvořákova festivalu, a to až do 8. září 2022.
Unikátní tuzemské industriální a technické památky mapuje nový cestopisný dokumentární cyklus České televize Technické památky českých zemí. Průvodce Tomáš Hanák se s kamerou vypravil do všech 14 krajů republiky. Premiérový díl z Ústeckého kraje bude odvysílán 4. května 2022 ve 21:55 na ČT2.