Orientační nabídka


 

Kultura a památková péče


Související odkazy

 

Nepřehlédněte

Zobrazeno je 5 z celkem 86 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 18  další stránka >
 
 • aDen Jom ha šoa připomněl v Terezíně oběti holocaustu (19.4.2023)
  Jom ha šoa je dnem připomínky šesti milionů Židů zavražděných během holocaustu. Jeho datum je odvozeno od výročí vypuknutí povstání ve varšavském ghettu. Letos vyšlo na 18. dubna. Při té příležitosti uspořádal Památník Terezín vzpomínkovou akci, při níž byla veřejně čtena jména obětí terezínského ghetta. Akci navštívil v rámci svého výjezdu také Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje a členové Rady Ústeckého kraje.

 • Polibek MedúzyKnihovna slavnostně pokřtila novou publikaci Polibek Múzy (19.4.2023)
  Knihovna Ústeckého kraje vydala společný almanach autorů ze Severočeského klubu spisovatelů a začínajících spisovatelů, kteří v knihovně navštěvují kurzy tvůrčího psaní. Publikaci pojmenovanou Polibek Múzy je možné za cenu 349 korun zakoupit u registračních pultů knihovny.

 • Mladí kreativci dají podobu žateckému památníkuMladí kreativci dají podobu žateckému památníku (17.4.2023)
  Ústecký kraj vyhlásil v minulém roce výtvarnou soutěž na podobu památníku, který má připomínat zaniklé vojenské letiště u Žatce. Vyhráli ji dva žáci žateckého gymnázia. Druhé a třetí místo obsadili žáci z litoměřické Litegry. Soutěž vyvrcholila na krajském úřadě, kde si vítězové převzali ocenění z rukou hejtmana Jana Schiller a radního Tomáše Riegra. Slavnostního aktu se zúčastnil také náměstek hejtmana Jiří Řehák.

 • Knihovna Ústeckého krajeKnihovna Ústeckého kraje se proměnila v taneční parket (14.3.2023)
  Ve Vědecké části knihovny Ústeckého kraje se v sobotu 11. března uskutečnil knihovnický ples. Celým večerem návštěvníky provázel ostřílený rozhlasový moderátor Kamil Bílský. Účastníci akce si mohli užít například workshop karibských tanců nebo se zapojit do benefiční aukce, jejíž výtěžek byl věnován na podporu spolku Felisicat.

 • Do proměny regionu se zapojí tvůrčí talenty a vzdělaní obyvateléDo proměny regionu se zapojí tvůrčí talenty a vzdělaní obyvatelé (13.3.2023)
  Severozápad Čech není jen krajem uhlí a chemie. Do jeho proměny je třeba zapojit širší spektrum oborů a především místní angažované a tvůrčí obyvatele, shodli se na společném setkání náměstek ústeckého hejtmana Jiří Řehák, nově zvolený rektor Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) Jaroslav Koutský, děkanky dvou univerzitních fakult Michaela Hrubá a Zdena Kolečková i zástupci sítě Kreativní.uk.

 

Zobrazeno je 5 z celkem 86 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 18  další stránka >
 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém