Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Krizové situace

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 85 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4  další stránka >
 
Řazeno sestupně ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
5.10.2016Pracoviště krizového řízení při krajských úřadech si předávali zkušenosti v Ústeckém kraji
Ústecký kraj hostil ve dnech 29. a 30. září pracovní setkání zástupců krajů pro oblast krizového řízení. Setkání, které se uskutečnilo v Úštěku, se zúčastnili představitelé 12 krajských úřadů napříč celou republikou. Problematika krizového řízení a připravenost na mimořádné situace patří k prioritám všech krajů v ČR.
Téma: Rok 2016
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.6.2016Taktické cvičení Shield of Terminal a Yellow Cross ověřilo schopnosti jednotek při chemickém zásahu
Na sběrném přepravním uzlu České pošty v Ústí nad Labem proběhlo v rámci taktického cvičení Shield of Terminal a Yellow Cross zajištění úniku nebezpečné látky v místech u nákladových ramp haly určené k přejímce zásilek. Výcvik organizovala Armáda ČR, která ve spolupráci se základními a ostatními složkami integrovaného záchranného systému v průběhu celého týdne v Ústí nad Labem a okolí, nacvičovala řešení mimořádné situace. Komentovaných ukázek se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Téma: Rok 2016
Mgr. Markéta Flochová
14.12.2015Bezpečnostní rada kraje zhodnotila práci jednotlivých složek za rok 2015
Na svém 14. jednání Bezpečnostní rada Ústeckého kraje hodnotila krizovou připravenost kraje, práci jednotlivých složek IZS za letošní rok a jejich přípravu na nadcházející rok, dále jednala o bezpečnostní situaci související s migrační vlnou, problematice sociálně vyloučených lokalit na území Ústeckého kraje a také informovala o dalším postupu dostavby dálnice D8. Rada též jednala o bezpečnostních opatřeních v souvislosti se zimní olympiádou dětí a mládeže v Ústeckém kraji, která se uskuteční v lednu.
Téma: Rok 2015
Mgr. Markéta Flochová
23.10.2015Ústecký kraj poděkoval hasičům, policistům a záchranářům již počtvrté
Ve středu 21. října předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na děčínském zámku více než dvě desítky medailí. Záslužnou medailí Ústeckého kraje byli oceněni členové krajských složek Integrovaného záchranného systému a předány byly také Medaile hejtmana. Záslužné medaile Ústeckého kraje se udělují již od roku 2012 na základě nominací velitelů jednotlivých složek.
Téma: Rok 2015
Mgr. Markéta Flochová
30.9.2015Hněvice: Krizové cvičení složek IZS a Armády ČR
Před areálem ČEPRO v Hněvicích se 24. září uskutečnilo taktické cvičení složek IZS a Armády ČR. Cílem bylo procvičit součinnost jednotlivých složek při cvičném teroristickém útoku na strategické zásoby pohonných hmot. Z vedení Ústeckého kraje se akce zúčastnil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Téma: Rok 2015
Mgr. Markéta Flochová
29.9.2015Hejtman předal hasičům techniku za téměř pět milionů korun
V Krupce na Teplicku se v sobotu 26. září uskutečnilo finálové kolo hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup. Při této příležitosti předal hejtman Oldřich Bubeníček dary od Ústeckého kraje za téměř 5 milionů korun obcím pro jednotky požární ochrany. Došlo také k podpisu memoranda o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Krajským sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Téma: Rok 2015
Mgr. Markéta Flochová
12.9.2015V Dolní Poustevně cvičily složky krajského integrovaného záchranného systému
Mezi pravidelné a důležité činnosti integrovaného záchranného systému (IZS) patří procvičování aktivit na modelových krizových a mimořádných situacích. Cvičení, při kterém hasiči, záchranáři a policisté řešili modelově vážnou nehodu autobusu se studenty, proběhlo v pátek 11. září v Dolní Poustevně ve Šluknovském výběžku. Celé cvičení bylo zahájeno v 10 hodin, kdy se Dolní Poustevnou rozezněly sirény. U vlakového nádraží došlo k nehodě autobusu s 39 studenty.
Téma: Rok 2015
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.3.2015Bezpečnostní rada jednala v areálu muničního skladu Travčice
V pátek 27. března se uskutečnilo výjezdní zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK). Z inciativy hejtmana Oldřich Bubeníčka, který je současně předsedou BRÚK, a ředitele Krajského vojenského velitelství Rostislava Domoráka bylo jednání připraveno záměrně do areálu muničního skladu v Travčicích na Litoměřicku.
Téma: Rok 2015
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.3.2015Školení zástupců obcí 2015 (dokumenty)
Ing. Marcel Kucr, DiS.
30.9.2014Ústecký kraj předal hasičům dary za více než pět milionů korun
Celkem 30 obcí a měst z Ústeckého kraje spolu s Krajským sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska obdržely dary v podobě stříkaček, třívrstvých obleků nebo hadic v hodnotě 5 218 500 korun. Ceny byly předány v rámci závěrečného kola soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup, při kterých se hasiči z celého kraje utkali v požárním útoku. Hlavním partnerem soutěže Tohatsu Fire Cup je kromě Ústeckého kraje i společnost Tohatsu - ZHT group s.r.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
17.9.2014První česko-německé cvičení ukázalo důležitost propojení elektroenergetických sítí a společného řešení krizových situací
Unikátní společné mezinárodní bezpečnostní cvičení DRILL 2014, které proběhlo 16. 9. 2014 v blízkosti státních hranic nedaleko Hory sv. Šebestiána, vyzkoušelo spolupráci více než 200 profesionálů z obou zemí. Společně se podíleli na náročné realizaci stavby náhradního přeshraničního elektrického vedení, které spojuje sítě společností ČEPS a 50Hertz.
Téma: Rok 2014
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.9.2014Dobrovolní hasiči trénovali evakuaci, nouzové přežití i stavbu protipovodňových zábran
Dobrovolní hasiči z Ústeckého kraje si v autokempu v Chabařovicích oprášili své znalosti a dovednosti. Speciální kurz pro ně pořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje. Jeho hlavním cílem byl výcvik a zkouška práce dobrovolných hasičů při simulacích nebezpečných situací, se kterými se hasiči setkávají nebo se jednou setkat mohou.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
18.4.2014Defibrilátory pomáhají zachraňovat životy, proto se s nimi učí pracovat stále více policistů i hasičů
Časná defibrilace rukou nezdravotníka aneb má to smysl – to byl název krajské konference, kterou uspořádala Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje pro hasiče a policisty. Během dopoledních přednášek se seznámili s tím, jak defibrilátor funguje a jakým způsobem pomáhá. Na závěr si účastníci vše vyzkoušeli v praxi. Přítomné přivítal 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Téma: Rok 2014
Mgr. Alena Tichá
21.3.2014Den záchranářů Ústeckého kraje letos poprvé zažije Děčín
Jedním z bodů prvního letošního zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) byla organizace již šestého Dne záchranářů, který se bude letos konat v Děčíně na Smetanově nábřeží v sobotu 21. června. Odehrát se měl na tomto místě už loni, vše ale překazily povodně, které všechny složky Integrovaného záchranného systému povolaly do terénu. Mluvilo se ale i o dalších tématech.
Téma: Rok 2014
Mgr. Alena Tichá
16.1.2014Publikace o povodni 2013
V těchto dnech spatřila světlo světa stostránková publikace „Povodeň v Ústeckém kraji 2013“. Na téměř dvou stovkách fotografií zdokumentovali fotografové povodní nejvíce zasažená místa a obrazově je konfrontovali se stavem, kdy již voda dávno opadla a škody, které způsobila, byly zahlazeny.
Téma: Rok 2014
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.1.2014Vyúčtování JSDHO - ÚZ 14022
Ing. Marcel Kucr, DiS.
25.6.2013Jak se chovat v krizové situaci
Téma: Video
Ing. Marcel Kucr, DiS.
15.6.2013Víkendová pomoc a informace z krajského úřadu
Aktuální sobotní počasí snad svědčí o tom, že za týden by mohlo přijít léto; a výška vodní hladiny na Labi, Ohři i jiných řekách zase o tom, že velká voda odchází. Přesto povodně hýbou Ústeckým krajem, a tomu odpovídá i dnešní sobota na krajském úřadu. Byli jsme na třech pracovištích...
Téma: Rok 2013
Mgr. Zbyněk Šebesta
13.6.2013Kde získat informace o možném ohrožení
Jiří Čermák
12.6.2013Humanitární materiální pomoc z českokamenického Centra
V neděli 2. června bylo rozhodnuto o otevření Centra humanitární pomoci v České Kamenici pro potřeby zaplavených měst a obcí. Od té doby tam bylo hodně přes sto starostů obcí a měst nebo jimi pověřených osob pro ty nejpotřebnější věci na likvidaci prvotních škod z povodní.
Téma: Rok 2013
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.5.2013Ústecký kraj je připraven chránit zdraví a životy občanů
V tomto volebním období se uskutečnilo již třetí řádné zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje, jež je poradním orgánem hejtmana a Oldřich Bubeníček je také jejím předsedou. V pátek 24. května se členové rady sešli v areálu Hasičského záchranného sboru ÚK v ústeckých Všebořicích.
Téma: Rok 2013
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.3.2013Státní účelová neinvestiční dotace JSDHO 2013
Dokumenty ke stažení
Ing. Marcel Kucr, DiS.
14.11.2012Státní účelová neinvestiční dotace JSDHO 2012
Materiály ke stažení.
Ing. Marcel Kucr, DiS.
19.9.2012Metanol - informace pro občanyIng. Marcel Kucr, DiS.
13.9.2012Požární ochrana - Nařízení Ústeckého kraje [PDF, 2,7 MB]
Koncepce požární ochrany Ústeckého kraje
Ing. Marcel Kucr, DiS.

Zobrazeno je 25 z celkem 85 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Krizové situace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém