Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Kultura a památková péče - 2014

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 122 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5  další stránka >
 
Řazeno sestupně ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
21.11.2015Ceny mladým klavíristům předány: Ústeckým divadlem zazněl koncert vítězů
Letošní 48. ročník mezinárodní soutěže mladých klavíristů Virtuosi per musica di pianoforte zná své vítěze. Celkem 60 účastníků z 19 zemí světa přijelo do krajského města ukázat svůj talent. Absolutním vítězem se stal Arsen Dalibaltayan z Chorvatska. Za Ústecký kraj ceny předával hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Téma: Rok 2015
Mgr. Markéta Flochová
30.10.2015Ústecký kraj je aktivním regionálním partnerem letošního ročníku Dnů české a německé kultury
Letošní 17. Dny české a německé kultury byly ve čtvrtek 29. října zahájeny v drážďanském Dreikönigskirche sborovým zpěvem litoměřického chlapeckého souboru Páni kluci. Na české straně proběhlo zahájení již ve středu 21. října spojením trojice lipských rockerů STILBRUCH a Severočeské filharmonie Teplice v ústeckém divadle.
Téma: Rok 2015
Mgr. Markéta Flochová
26.10.201517. Dny české a německé kultury s Ústeckým krajem v Drážďanech
V sobotu 24. října 2015 se Ústecký kraj prezentoval v rámci 17. Dnů české a německé kultury v Drážďanech. V průběhu celého dne se mohli návštěvníci nákupního komplexu Centrum Galerie seznámit s turistickou nabídkou a zajímavostmi našeho regionu. Krajský stánek společně s Destinačními agenturami Krušné hory a České Švýcarsko připravil množství propagačních materiálů v německém jazyce a nechyběla ani ochutnávka regionálních specialit. Od nákupního shonu odváděl kolemjdoucí i netradiční kulturní program, který zajišťoval folklorní soubor Lužičan z Krásné Lípy.
Téma: Rok 2015
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.10.2015Ústecký kraj a jeho památky zářily opět na veletrhu v Praze
Další ročník oborového veletrhu PAMÁTKY 2015, který se nesl pod heslem „Dejme minulosti budoucnost!“, se uskutečnil v Křižíkových pavilónech na holešovickém výstavišti v Praze ve dnech 22. - 23. října 2015. Slavnostního zahájení se zúčastnila také členka Rady Ústeckého kraje paní Jitka Sachetová, která má v kompetenci oblast kultury a památkové péče.
Téma: Rok 2015
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.10.2015Zámek Nový Hrad v Jimlíně roztančil již druhý zámecký ples
O uplynulé sobotě 17. října se v barokních prostorách Zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, uskutečnil 2. zámecký ples v novodobé historii zámku. Mezi významnými hosty nechyběli hejtman Ústeckého kraje, pan Oldřich Bubeníček s manželkou, radní pro kulturu a památkovou péči, paní Jitka Sachetová s manželem, ale i zástupci z lounského muzea, lounského archivu či lounské knihovny.
Téma: Rok 2015
Mgr. Markéta Flochová
15.10.2015Veletrh PAMÁTKY 2015
PRAHA
Motto veletrhu: "Dejme minulosti budoucnost!"
Proběhne v Křižíkových pavilónech ve dnech 22. - 23. 10. 2015 od 10 do 19 hodin. Letos má veletrh PAMÁTKY významného společníka – v areálu holešovického Výstaviště se ve dnech 21. – 27. 10. uskuteční již 17. ročník nejvýznamnější středoevropské přehlídky designu a užitého umění DESIGNBLOK 2015, akce s obrovským mezinárodním dosahem. Veletrh PAMÁTKY bude pro návštěvníky Designbloku zdarma a bude přístupný přímo z Pravého křídla Průmyslového paláce.
Karina Strnadová
26.6.2015Zámek Nový Hrad - 550. výročí
550. výročí od založení zámku Nový Hrad a rodu Novohradských z Kolowrat
Karina Strnadová
20.5.2015Pamětní síň Emila Filly znovu otevřena, některé obrazy uvidí veřejnost úplně poprvé
Přesně na den se po třech a půl letech znovu otevřela pro veřejnost pamětní síň malíře Emila Filly na zámku v Peruci. Nová expozice má být průřezem života malíře, hlavně poválečného období, které strávil právě na peruckém zámku. Vystavená díla jsou součástí pozůstalosti, která byla pamětní síni věnována. Ústeckému kraji se podařilo spolu s lounskou Galerií Benedikta Rejta prostory zrekonstruovat a vybudovat nová bezpečnostní opatření.
Ing. Lucie Dosedělová
17.5.2015Novohradská pouť - letos ve znamení oslav 550 let od založení jimlínského hradu
O víkendu 16.-17. května uspořádala příspěvková organizace Ústeckého kraje Zámek Nový Hrad tradiční novohradskou pouť, která byla zcela věnována oslavám 550 let Nového Hradu v Jimlíně. Za sobotu a neděli zavítalo na zámek na pět tisíc návštěvníků. Poblahopřát ke kulatým oslavám přijel i hejtman Oldřich Bubeníček a krajská radní pro oblast kultury Jitka Sachetová.
Téma: Rok 2015
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.5.2015Oblastní muzeum v Chomutově má nejlepší muzejní publikaci roku 2014
Chomutovské muzeum získalo prestižní ocenění v národní soutěži muzeí Gloria musaealis. V roce 2014 vstoupila tato soutěž do svého třináctého ročníku, který společně vyhlásily Ministerstvo kultury ČR a Asociace muzeí a galerií ČR. Ve XIII. ročníku soutěžilo 62 muzeí a galerií z celé České republiky, které přihlásily celkem 87 projektů.
Téma: Rok 2015
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.4.2015Oslavě Velikonoc na Novém Hradě přálo počasí
Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun byl tuto neděli věnován velikonočním tradicím. Pro návštěvníky zámku, který je příspěvkovou organizací kraje, připravili pořadatelé pestrý program. Po chladném zimním počasí předchozích dnů se nakonec umoudřilo i počasí a tak si zámeckou velikonoční neděli všichni užili, včetně hejtmana Oldřicha Bubeníčka.
Prohlédněte si videoreportáž.
Téma: Rok 2015
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.3.2015Místní kultura
Místní kultura je otevřená všem informacím z oblasti kultury a památkové péče.
Webové stránky časopisu jsou koncipované tak, že na ně každý může zdarma vložit pozvánku na akci, zprávu či článek.
Karina Strnadová
9.2.2015Výstava kamenných tváří v Úštěku zahájena
V pátek 6. února byla v galerii U Brány v Úštěku zahájena výstava fotografií teplického fotografa Siegfrieda Neumaiera. Vernisáže výstavy, která je zaštítěna hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, se zúčastnila také radní pro oblast kultury Jitka Sachetová. Fotografie vyobrazují kamenné portréty soch. Právě v zachycení němých tváří soch je výstava ojedinělá.
Téma: Rok 2015
Mgr. Markéta Flochová
8.12.2014Hejtman spolu s návštěvníky rozsvítil vánoční strom na zámku v Jimlíně
Na zámku Nový hrad v Jimlíně návštěvníci spolu s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem zahájili adventní čas. V areálu zámku na návštěvníky čekaly dobové trhy, hudba, čerti, andělé na chůdách i ohnivá show. Na závěr večera všichni s hejtmanem a krajskou radní pro oblast kultury a památkové péče Jitkou Sachetovou odstartovali slavnostní rozsvícení vánočního stromu.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
4.12.2014Hejtman zahájil vánoční výstavu výrobků ze všech koutů světa
V ústeckém infocentru se nyní až do Vánoc můžete podívat na výstavu s názvem Vánoce v pojetí cizích národů. Na vernisáži přivítal návštěvníky i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Všechny vystavované výrobky nashromáždila Střední škola obchodu, řemesel, služeb a Základní škola v Ústí nad Labem, příspěvková organizace.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
21.11.2014Pomozte zachovat původní kostelní varhany, přijďte na adventní galakoncert
Ústecký kraj pořádá Slavnostní adventní galakoncert. Uskuteční se v neděli 30. listopadu v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem. Začátek je naplánován na 17 hodin. Koncert plný vánoční hudby se koná pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje a biskupa litoměřického. Část vstupného půjde na opravu varhan.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
10.11.2014Další krok k zápisu do UNESCO – veletrh DENKMAL 2014
V souvislosti s nominací Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO se Ústecký kraj aktivně zúčastnil prestižního evropského veletrhu k problematice zachování a prezentace kulturního dědictví DENKMAL 2014 v saském Lipsku. České zastoupení na společném stánku s německými partnery propagovalo mimořádné montánní dědictví Krušných hor.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.10.2014Ústecký kraj a archeologie středověkého hornictví
Odborná konference s názvem „ArchaeoMontan 2014 – Výsledky a výhledy“ proběhla v Dippoldiswalde. Byla završením úspěšného projektu ArchaeoMontan. Hlavním českým partnerem tohoto projektu je Ústav archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě, v.v.i, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.10.2014Na veletrhu PAMÁTKY 2014 se představil Ústecký kraj
Ústecký kraj se prezentoval na specializovaném veletrhu PAMÁTKY 2014 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze - Holešovicích. Slavnostního zahájení se zúčastnila i paní Jitka Sachetová, radní Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.10.2014Největší festival česko – německého partnerství zahájila radní Sachetová
Jeden z nejuznávanějších a největších festivalů české kultury v zahraničí – Dny české a německé kultury, odstartovaly již tradičně v Drážďanech. Ten letošní už šestnáctý ročník za Ústecký kraj zahájila na slavnostním večeru krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová. A zúčastnila se i zahájení festivalu v Ústí nad Labem následující den. Zahájení festivalu se zúčastnil i generální konzul ČR v Drážďanech Jiří Kuděla.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
7.10.2014SLÁVA KRUŠNOHORSKÉHO HORNICTVÍ & TAJEMNÉ PODZEMÍ KRUŠNOHOŘÍ
Oblastní muzeum v Mostě, příspěvková organizace
Karina Strnadová
29.8.2014Národní památkový ústav zve na Hradozámeckou noc
Památky po celé republice oslaví závěr prázdnin akcí roku Hradozámeckou nocí. Na poslední srpnovou sobotu 30. 8. připravují hrady, zámky, kláštery a další památky v Ústeckém kraji svůj specifický večerní program. Nenechte si ujít zajímavou návštěvu památek.
Téma: Rok 2014
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.8.2014Setkání se zástupci Baráčníků Ústeckého kraje
Rychtáři, místorychtáři a další činovníci žup a sdružených obcí Baráčníků přijeli představit na krajský úřad svoji činnost. Baráčníci informovali hejtmana Oldřicha Bubeníčka nejen o svých aktivitách, ale i o historii spolku. Přítomni byli představitelé župy Krušnohorské (Chomutov), Most – sever, Ústí nad Labem a Teplice. Za odbor kultury a památkové péče KÚÚK se jednání zúčastnil Adam Šrejber
Téma: Rok 2014
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.8.2014Informace pro vydavatele periodického tisku
Karina Strnadová
3.7.2014České středohoří je země hradů, ukazuje unikátní výstava
Slavnostní vernisáží za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka byla zahájena na Staré radnici v Lovosicích výstava o hradech Českého středohoří. Návštěvníci si mohou prohlédnout 3D modely a seznámit se s unikátní přehlídkou hradů, zřícenin a tvrzí, které doplňují přírodní krásy v lokalitě. Výstava je přístupná po celý červenec.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 122 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Kultura a památková péče - 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém