Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Kultura a památková péče - 2014

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 161 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7  další stránka >
 
Řazeno sestupně ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
5.4.2015Oslavě Velikonoc na Novém Hradě přálo počasí
Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun byl tuto neděli věnován velikonočním tradicím. Pro návštěvníky zámku, který je příspěvkovou organizací kraje, připravili pořadatelé pestrý program. Po chladném zimním počasí předchozích dnů se nakonec umoudřilo i počasí a tak si zámeckou velikonoční neděli všichni užili, včetně hejtmana Oldřicha Bubeníčka.
Prohlédněte si videoreportáž.
Téma: Rok 2015
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.2.2015Výstava kamenných tváří v Úštěku zahájena
V pátek 6. února byla v galerii U Brány v Úštěku zahájena výstava fotografií teplického fotografa Siegfrieda Neumaiera. Vernisáže výstavy, která je zaštítěna hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, se zúčastnila také radní pro oblast kultury Jitka Sachetová. Fotografie vyobrazují kamenné portréty soch. Právě v zachycení němých tváří soch je výstava ojedinělá.
Téma: Rok 2015
Mgr. Markéta Flochová
8.12.2014Hejtman spolu s návštěvníky rozsvítil vánoční strom na zámku v Jimlíně
Na zámku Nový hrad v Jimlíně návštěvníci spolu s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem zahájili adventní čas. V areálu zámku na návštěvníky čekaly dobové trhy, hudba, čerti, andělé na chůdách i ohnivá show. Na závěr večera všichni s hejtmanem a krajskou radní pro oblast kultury a památkové péče Jitkou Sachetovou odstartovali slavnostní rozsvícení vánočního stromu.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
4.12.2014Hejtman zahájil vánoční výstavu výrobků ze všech koutů světa
V ústeckém infocentru se nyní až do Vánoc můžete podívat na výstavu s názvem Vánoce v pojetí cizích národů. Na vernisáži přivítal návštěvníky i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Všechny vystavované výrobky nashromáždila Střední škola obchodu, řemesel, služeb a Základní škola v Ústí nad Labem, příspěvková organizace.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
21.11.2014Pomozte zachovat původní kostelní varhany, přijďte na adventní galakoncert
Ústecký kraj pořádá Slavnostní adventní galakoncert. Uskuteční se v neděli 30. listopadu v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem. Začátek je naplánován na 17 hodin. Koncert plný vánoční hudby se koná pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje a biskupa litoměřického. Část vstupného půjde na opravu varhan.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
10.11.2014Další krok k zápisu do UNESCO – veletrh DENKMAL 2014
V souvislosti s nominací Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO se Ústecký kraj aktivně zúčastnil prestižního evropského veletrhu k problematice zachování a prezentace kulturního dědictví DENKMAL 2014 v saském Lipsku. České zastoupení na společném stánku s německými partnery propagovalo mimořádné montánní dědictví Krušných hor.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.10.2014Ústecký kraj a archeologie středověkého hornictví
Odborná konference s názvem „ArchaeoMontan 2014 – Výsledky a výhledy“ proběhla v Dippoldiswalde. Byla završením úspěšného projektu ArchaeoMontan. Hlavním českým partnerem tohoto projektu je Ústav archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě, v.v.i, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.10.2014Na veletrhu PAMÁTKY 2014 se představil Ústecký kraj
Ústecký kraj se prezentoval na specializovaném veletrhu PAMÁTKY 2014 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze - Holešovicích. Slavnostního zahájení se zúčastnila i paní Jitka Sachetová, radní Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.10.2014Největší festival česko – německého partnerství zahájila radní Sachetová
Jeden z nejuznávanějších a největších festivalů české kultury v zahraničí – Dny české a německé kultury, odstartovaly již tradičně v Drážďanech. Ten letošní už šestnáctý ročník za Ústecký kraj zahájila na slavnostním večeru krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová. A zúčastnila se i zahájení festivalu v Ústí nad Labem následující den. Zahájení festivalu se zúčastnil i generální konzul ČR v Drážďanech Jiří Kuděla.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
7.10.2014SLÁVA KRUŠNOHORSKÉHO HORNICTVÍ & TAJEMNÉ PODZEMÍ KRUŠNOHOŘÍ
Oblastní muzeum v Mostě, příspěvková organizace
Karina Strnadová
29.8.2014Národní památkový ústav zve na Hradozámeckou noc
Památky po celé republice oslaví závěr prázdnin akcí roku Hradozámeckou nocí. Na poslední srpnovou sobotu 30. 8. připravují hrady, zámky, kláštery a další památky v Ústeckém kraji svůj specifický večerní program. Nenechte si ujít zajímavou návštěvu památek.
Téma: Rok 2014
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.8.2014Setkání se zástupci Baráčníků Ústeckého kraje
Rychtáři, místorychtáři a další činovníci žup a sdružených obcí Baráčníků přijeli představit na krajský úřad svoji činnost. Baráčníci informovali hejtmana Oldřicha Bubeníčka nejen o svých aktivitách, ale i o historii spolku. Přítomni byli představitelé župy Krušnohorské (Chomutov), Most – sever, Ústí nad Labem a Teplice. Za odbor kultury a památkové péče KÚÚK se jednání zúčastnil Adam Šrejber
Téma: Rok 2014
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.8.2014Informace pro vydavatele periodického tisku
Karina Strnadová
3.7.2014České středohoří je země hradů, ukazuje unikátní výstava
Slavnostní vernisáží za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka byla zahájena na Staré radnici v Lovosicích výstava o hradech Českého středohoří. Návštěvníci si mohou prohlédnout 3D modely a seznámit se s unikátní přehlídkou hradů, zřícenin a tvrzí, které doplňují přírodní krásy v lokalitě. Výstava je přístupná po celý červenec.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková
3.7.2014Výstava krušnohorského hornictví poprvé překročí hranice
Půl roku putovala výstava po hornických městech a místech českého Krušnohoří. Teď bude expozice poprvé k vidění i na saské straně a to přímo v rámci oslav Dne horníků v Altenbergu. A to už od soboty 5. července. V Čechách výstavu shlédlo 600 přes návštěvníků.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
17.6.2014Pod Řípem se bude zpívat pro dětské pacienty
Již podruhé se na úpatí hory Říp sejde několik umělců, aby společně zazpívali na benefičním koncertu. Akce se uskuteční v sobotu 21. června a nese název Zde domov můj – Říp 2014. Peníze, které se podaří získat, poputují na dětské lůžkové oddělení Podřipské nemocnice. Podřipské setkání i koncert se odehrají pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Téma: Rok 2014
Ing. Lucie Dosedělová
26.5.2014Ústecký kraj pokračuje v podpoře nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO
Oblastní muzeum v Mostě hostilo odborný workshop zabývající se problematikou zachování, obnovy a zpřístupňováním důlních děl a hornické krajiny, především v oblasti Krušných hor. Tato akce navázala na mezinárodní konferenci z minulého roku v Národním technickém muzeu v Praze, kde se celá nominace hornických památek Krušnohoří konfrontovala s podobnými projekty v zahraničí.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.5.2014Pražský Vyšehrad opět láká na putovní výstavu Má vlast, podílí se na ní i náš kraj
Má vlast cestami proměn – to je název šestého ročníku národní výstavy, která každoročně cestuje po českých krajích a tradičně zavítá i do Ústeckého. Na Vyšehradě bude výstava k vidění do 25. června. Nabízí více než sto dvacet příkladů pozitivních proměn, které za sebou mají obce, města či krajiny. V rámci hlasování opět můžete rozhodnout, která je nejpovedenější. Ústecký kraj reprezentuje celkem sedmnáct míst.
Téma: Rok 2014
Mgr. Alena Tichá
19.3.2014Hrady a zámky v Ústeckém kraji se připravují na novou sezónu
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček přijal ve své kanceláři ředitele Územní památkové správy Praha Dušana Michelfeita. Jednání se zúčastnili také radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová a vedoucí odboru kultury a památkové péče krajského úřadu Radek Spála. Hlavním tématem jednání bylo seznámení se s činností správy a případná spolupráce.
Téma: Rok 2014
Mgr. Alena Tichá
5.3.2014Přeshraniční výstava dál putuje Krušnohořím
V pořadí již třetí slavnostní otevření výstavy Sláva krušnohorského hornictví, tentokrát v Galerii Jirkov, zahájila radní Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová. Expozice se skládá z dvaceti panelů, které podrobně představují cestu Krušnohoří do UNESCO, historii hornictví a slávu tohoto řemesla.
Téma: Rok 2014
Mgr. Alena Tichá
20.2.2014Na území kraje se loni našly dva mimořádné poklady
Vzácné nálezy pocházejí z období starší doby bronzové, jak při podrobnějším zkoumání zjistili archeologové, a proto je jejich kulturně historická hodnota opravdu vysoká. Krajský úřad Ústeckého kraje na základě těchto informací rozhodl o vyplacení odměn za tak mimořádné objevy. Nálezci si dohromady přišli na téměř sto tisíc korun.
Téma: Rok 2014
Mgr. Alena Tichá
3.2.2014Sláva krušnohorského hornictví, tentokrát na Lesné
Nejen o jarních prázdninách, ale i během celého února můžete zavítat do nového informačního centra na Lesné a zhlédnout putovní výstavu o hornické slávě Krušnohoří.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.1.2014Galerie výtvarného umění v Mostě, příspěvková organizace [PDF, 2,8 MB]
31. 1. 2014 od 18:30 hod. zahájení výstavy obrazů Otto Placht Coincidentia oppositorum
Karina Strnadová
21.1.2014Společná žádost o zápis do UNESCO připravena k podání - vynikající příklad německo-české spolupráce
Český ministr kultury Jiří Balvín a jeho saský protějšek, saský ministr vnitra Markus Ulbig, podepsali po víceleté intenzivní práci na Saském ministerstvu vnitra v Drážďanech společnou nominační dokumentaci německo-české žádosti o zápis na Seznam světového dědictví "Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří". Podpisy obou ministrů byl učiněn poslední krok, který je nezbytný k předání společné žádosti o zápis na Seznam světového dědictví Výborem světového dědictví UNESCO.
Téma: Rok 2014
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.1.2014Pro vlastníky kulturních památek [DOC, 317 kB]
Příručka pro vlastníky kulturních památek
Karina Strnadová

Zobrazeno je 25 z celkem 161 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Kultura a památková péče - 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém