Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Vítězové kvízu o Evropské unii navštívili Štrasburk

 
foto
Ústecký kraj ve spolupráci s poslancem Evropského parlamentu Stanislavem Polčákem vyhlásil soutěž pro studenty středních škol v Ústeckém kraji s názvem „Poznej EU!“ Cílem soutěže bylo zvýšit povědomí studentů o Evropské unii a evropských institucích.
 

 
 

Principem soutěže bylo správné vyplnění znalostního kvízu s otázkami o Evropské unii, který byl vyvěšen na stránkách Ústeckého kraje. Soutěž trvala od 1. října do 25. října. Mezi vítěznými školami byly Evropská obchodní akademie Děčín, Komenského náměstí 2, příspěvková organizace, Gymnázium T. G. Masaryka, Litvínov, Studentská 640, příspěvková organizace, Gymnázium a Střední odborná škola Klášterec nad Ohří, Chomutovská 549, příspěvková organizace

Vítězné týmy, pro které byl připraven zájezd do Štrasburku, vylosoval náměstek hejtmana pro školství, mládež a tělovýchovu Petr Šmíd. První den se studenti zúčastnili přednášky v Evropském parlamentu a setkání s europoslanci Michaelou Šojdrovou, Stanislavem Polčákem a Jiřím Pospíšilem a v odpoledních hodinách přednášky v Radě Evropy.

foto

foto

foto

foto


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 19.12.2018 / 19.12.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém