Orientační nabídka


 

Vítězové regionálního kola soutěže Kovo - Junior jsou z teplické Střední školy stavební a strojní

ko
Mladí obráběči a obráběčka kovů z Ústeckého kraje změřili své odborné dovednosti 2. března 2018. Střední škola stavební a strojní Teplice uspořádala regionální kolo soutěže Kovo - Junior v rámci oborových soutěží České ručičky. Ta se uskutečnila na pracovišti v Krupce, které se zaměřuje na výuku strojírenských a elektrotechnických oborů. Do regionální soutěže se ve školních kolech nominovalo dvanáct soutěžících, jedenáct žáků a jedna žákyně učebního oboru Obráběč kovů ze šesti škol Ústeckého kraje.
 

 
 

Cílem soutěže bylo porovnat úroveň žáků z různých škol a kvalifikovat dva nejlepší do celostátního kola konaného 18. dubna 2018 ve Žďáru nad Sázavou. Úkolem soutěžících bylo s co největší přesností v daném čase zhotovit na soustruhu součástky podle výrobní dokumentace a provést měření různými typy měřidel, lícování a odborný test, který ověřoval teoretické znalosti. Soutěž proběhla v duchu fair play a v přátelské atmosféře naplněné zdravou soutěživostí účastníků. Po velkém nasazení všech soutěžících určila nestranná komise složená z odborných rozhodčích zúčastněných škol konečné pořadí.

K velké radosti pořádajících byla první dvě místa obsazena soutěžícími ze Střední školy stavební a strojní v Teplicích, 2. místo obsadila žákyně, která se tak tímto stala nejlepší mladou obráběčkou kovů v kraji a je zářným důkazem, že i jemné ženy mohou studovat řemeslný obor s perfektními výsledky a s úsměvem. Vzhledem k pravidlům soutěže však do celostátního kola bude vítěze soutěže doprovázet soutěžící umístěný na třetím místě ze SŠ lodní dopravy a technických řemesel Děčín.

Všichni soutěžící byli za odvedené výkony odměněni opravdu hodnotnými cenami věnovanými pořádající školou a partnery školy firmami Prodeco, Mahr a Sorting – Solution.

Zdroj: Mgr. Aleš Frýdl, ředitel Střední školy stavební a strojní, Teplice

ko

ko

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 7.3.2018 / 7.3.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém