Orientační nabídka


 

Vítězství v celostátní Účetní olympiádě!

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
2
Potřetí za sebou první místo pro Obchodní akademii a jazykovou školu v Ústí n. L., Pařížská ul.! Výsledek zodpovědné přípravy a vynikající týmové spolupráce ve III. ročníku prestižní Účetní olympiády pro studenty středních odborných škol, kterou pořádala katedra finančního účetnictví a auditingu Vysoké školy ekonomické v Praze.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 3. prosince

Soutěž probíhala ve dvou kolech. V prvním kole se tým Obchodní akademie Pařížská ul. pod skvělým vedením Ing. Blanky Babické pustil do pracného řešení rozsáhlé modelové studie zaměřené na sestavení účetní závěrky fiktivního podniku. Během jejího zpracování si studenti otestovali své znalosti obecných účetních principů, účetní legislativy i souvisejících předpisů z oblasti daní, obchodního a pracovního práva, aj. Krátký časový interval, který byl pro tvorbu náročné studie vymezen, si žádal mj. efektivní organizaci práci v týmech, často na úkor volného času zúčastněných. Po šesti týdnech usilovné práce byla studie dokončena a odeslána do Prahy. 

Druhé kolo se neslo ve znamení klání tří nejlepších týmů, včetně reprezentantů ekonomického lycea obchodní akademie Martiny Marhanové, Adély Stoklasové, Nikoly Křikavové, Vojtěcha Kůty, Vítězslava Janíka a v neposlední řadě Ing. Blanky Babické.

22. listopadu odjeli studenti plni očekávání, které s sebou postup v tak významné soutěži přináší, na Fakultu financí a účetnictví VŠE v Praze. Soutěžní týmy zpracovávaly tři úkoly a jeden z nich v diskusní části prezentovaly. Komise hodnotila především souhru týmu, přehlednost a nápaditost prezentace, reakce na dotazy a odbornou argumentaci.

Výsledek byl vyhlášen následujícího dne u příležitosti 13. ročníku Pedagogické konference, kde si tým OA mohl vychutnat radost z vítězství. Zároveň mu bylo uděleno zvláštní ocenění za nejlepší grafické zpracování účetní závěrky fiktivního podniku.

Odměnou za 1. místo byly hodnotné ceny – tablety a reklamní předměty od hlavního sponzora soutěže, a. s. Era. Od pořadatele VŠE Praha pak soutěžící obdrželi finanční hotovost a pouzdra na notebooky.

Vítěznému týmu srdečně blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Připravila Mgr. Šárka Hefertová

1
Vítězné družstvo Účetní olympiády je z Ústí nad Labem!

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 3.12.2013 / 3.12.2013 | Zveřejnit od-do: 3.12.2013-2.1.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém