Orientační nabídka


 

Vítězství v krajském kole soutěže Talenty pro firmy

foto
Ve středu 9. listopadu se ve sportovní hale v Chomutově odehrálo krajské kolo odborné soutěže Talenty pro firmy - "T-Profi". Soutěž měla žákům základních a středních škol a rodičům i veřejnosti ukázat, co všechno se skrývá pod pojmem technické obory a jaký zájem o tyto mladé techniky mají firmy, jejichž odborníci byli i fyzicky zapojeni do soutěžních týmů jako kapitáni.
 

 
 

Soutěžní družstva měla dle zadání v časovém limitu tří hodin postavit a zprovoznit nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice Merkur. Soutěžní tým byl utvořen ze žáků 2. ročníku SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická v Ústí nad Labem, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, žáků 5. třídy ZŠ Anežky České v Ústí nad Labem a zástupce sponzorské firmy Kolbenschmidt Trmice. Zadání soutěžního úkolu nikdo předem neznal, nikdo si tak nemohl nic předem natrénovat.

 

V průběhu soutěže se nakonec našemu týmu celá náročná sestava pásového dopravníku s podavačem a servomotorem funkčně sestavit podařila a při dosažení nejlepšího času a nejméně trestných bodů a družstvo složené z ústecké průmyslovky a ústecké základky v silné konkurenci v rámci Ústeckého kraje zvítězilo. Postupují tudíž do celostátního kola v Praze.

 

Akce proběhla pod záštitou Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje.

 

Zdroj: Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická, Ústí nad Labem, příspěvková organizace


foto
Družstvo složené z ústecké průmyslovky a ústecké základky zvítězilo a postupují do celostátního kola v Praze.


 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 14.11.2016 / 14.11.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém