Orientační nabídka


 

Vítězství ve finále mezinárodní matematické soutěže Adama Riese

foto
Ve dnech 12. a 13. června 2015 se ve městě Annaberg-Buchholz (SRN) uskutečnilo finálové kolo 22. ročníku mezinárodní matematické soutěže Adama Riese. Účastníky tohoto finálového kola byli žáci prim gymnázií Ústeckého kraje a pátých tříd gymnázií spolkových zemí Sasko, Bavorsko/Oberfranken a Duryňsko, kteří úspěšně absolvovali předcházející regionální kola soutěže.
Tisková zpráva ze dne 16. června 2015
 

 
 

Účastnili se žáci z Podkrušnohorského gymnázia Most, Gymnázia Ústí nad Labem Jateční ul., Gymnázia Lovosice, Gymnázia Teplice, Gymnázia Děčín, Gymnázia Roudnice nad Labem a Gymnázia Žatec.

V pátek po příjezdu a ubytování v chráněném přírodním centru Dörfel proběhlo slavnostní zahájení soutěže, poté soutěž smíšených družstev zaměřená především na řešení různých typů hlavolamů a program byl zakončený táborovým ohněm.

Hlavní část soutěže se uskutečnila v sobotu v budově Gymnázia Sv. Anny ve městě Annaberg-Buchholz. Řešené úlohy se v této soutěži svou povahou liší od běžných matematických úloh a v mnoha případech mají přímou návaznost na dobu, ve které žil a zabýval se matematikou Adam Ries, významný německý matematik 16. století.

Mladí matematici, kteří v letošním ročníku reprezentovali Ústecký kraj, si ve velmi silné konkurenci matematiků dalších zúčastněných spolkových zemí vedli opravdu skvěle. Vítězství a první cenu vybojovali Daniel Vostrý z Podkrušnohorského Gymnázia Most a Veronika Steklá z Gymnázia Teplice, druhou cenu Tomáš Jurášek z Gymnázia Lovosice společně s Tomášem Kubicou a třetí cenu získali Jan Josef Němec z Gymnázia Ústí nad Labem Jateční ul., Matěj Sulík z Gymnázia Žatec a Klára Svobodová z Podkrušnohorského gymnázia Most. Tento výsledek vypovídá o kvalitní přípravě a vysoké úrovni znalostí a schopností našich žáků.

Text + foto: Mgr. Michal Smatana, Podkrušnohorské gymnázium, Most

 

foto
Žáci řešili řadu různých hlavolamů

foto

foto
Matematické úlohy měly v mnoha případech návaznost na dobu, ve které žil matematik Adam Reis

foto

foto
Předávání cen vítězům

foto

foto

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 16.6.2015 / 16.6.2015 | Účinnost od-do: 16.6.2015-16.7.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém