Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vládní zmocněnec jednal s hejtmanem Ústeckého kraje

 
jc
Hejtman Oldřich Bubeníček se setkal se zmocněncem vlády ČR pro řešení problémů spojených s revitalizací Moravskoslezského a Ústeckého kraje Jiřím Cieńciałou. Projednali zejména záležitosti týkající se podpory zaměstnanosti v Ústeckém kraji.
 

 
 

Ve čtvrtek 23. ledna se uskutečnila na krajském úřadě série jednání s Jiřím Cieńciałou za organizačního přispění Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR ÚK). Projednávanými odbornými tématy byla doprava v Ústeckém kraji, záležitosti spojené s problematickými oblastmi okresu Děčín a dále se uskutečnilo jednání s odbornou pracovní skupinou Krajské hospodářské komory ÚK a zástupci velkých chemických firem.

Vládní zmocněnec seznámil hejtmana s usnesením vlády ČR z 15. ledna, na jehož základě bude uvolněno 100 milionů korun na podporu zaměstnanosti v Ústeckém kraji. Jiří Cieńciała informoval Oldřicha Bubeníčka o systému kontroly resortů, které mají naplňoval jednotlivá vládní usnesení směrem ke krajům.

„Vítám, že iniciativa kraje vyústila v ustanovení zmocněnce vlády ČR pro náš kraj. Věřím, že se i s jeho pomocí podaří lépe řešit problémy, které náš a Moravskoslezský kraj trápí. Je to zejména nezaměstnanost, vzdělanost, dopravní obslužnost, životní prostředí a udržení konkurenceschopnosti podnikatelských subjektů,“ uvedl hejtman.

Kraj bude usilovat s pomocí zmocněnce o evropské peníze z operačního programu Zaměstnanost a o nastavení příznivých podmínek pro čerpání eurodotací v novém programovém období. Kraj rovněž prezentoval vládnímu zmocněnci Pakt zaměstnanosti. Utvářený poradní tým bude zajišťovat informační a organizační podporu zmocněnci vlády.

Jiřího Cieńciału doprovázela členka předsednictva HSR ÚK Helena Veverková a tajemnice HSR ÚK Gabriela Nekolová. Společně s hejtmanem byl jednání přítomen 1. náměstek Stanislav Rybák a náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová.

Kontakt:

RNDr. Zdeněk Rytíř, vedoucí oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 703

Mob.:+420  602 409 704

               Mail:   rytir.z@kr-ustecky.cz

 

ac
Hejtman Oldřich Bubeníček (vlevo) se zdraví s vládním zmocněncem

bc
Zmocněnec vlády ČR pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cieńciala a tajemnice HSR ÚK Gabriela Nekolová

cc
Společně s hejtmanem se jednání zúčastnil první náměstek Stanislav Rybák a náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová

dc
Podpis do pamětní knihy

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 23.1.2014 / 23.1.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém