Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vlajkonošem výpravy Ústeckého kraje bude Robert Reichel

 
01
Potvrzeno! Vlajkonošem Ústeckého kraje na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, které se uskuteční v týdnu od 17. – 22. ledna 2016, se stal zlatý hoch z Nagana 1998 hokejista Robert Reichel.
Tisková zpráva ze dne 5. listopadu 2015
 

 
 

Důležitou úlohu nést vlajku Ústeckého kraje nakonec dostal litvínovský rodák a mimo jiné držitel zlaté medaile z olympiády v Naganu Robert Reichel zvaný Albi. Pro trenéra litvínovské juniorky to bude nová zkušenost, která ho ovšem těší. „Je to pro mě čest. Olympiáda je výjimečnou událostí nejen pro náš region, ale i celorepublikově a proto jsem neváhal a úlohu vlajkonoše přijal,“ řekl Reichel poté, co se tuto novinku dozvěděl. Krajské výpravy sportovců, včetně té z Ústeckého kraje v čele se zlatým olympionikem, se představí během slavnostního zahajovacího ceremoniálu, který odstartuje v neděli 17. ledna v 15:00 hodin na chomutovském zimním stadionu.

Nasazení Reichla na pozici vlajkonoše kvituje i samotný hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Pro kraj je důležité, aby v čele skupiny sportovců na slavnostním zahájení stál někdo, kdo ve sportu hodně dosáhl a má jméno nejen v naší vlasti, ale také ve světě. Robert Reichel je tou správnou volbou a myslím si, že pro mnoho mladých sportovců bude Reichel hnacím motorem pro jejich budoucí úspěchy,“ dodal hejtman Oldřich Bubeníček.   

Zatím posledním vlajkonošem delegace Ústeckého kraje, a to na letošní letní olympiádě dětí a mládeže v Plzni, byl Zdeněk Pecka. Držitel dvou bronzových medailí, z olympiády v roce 1976 v Montrealu a v roce 1980 v Moskvě. Zdeněk Pecka je český veslař, reprezentant Československa, olympionik a v neposlední řadě i manžel běžkyně na lyžích Květy Jeriové.  

001

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 6.11.2015 / 6.11.2015 | Účinnost od-do: 5.11.2015-5.12.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém