Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost zasedal poprvé v novém volebním období

 
Jednání Výboru pro výchovu
Na Krajském úřadu Ústeckého kraje se uskutečnilo první jednání Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje ve volebním období 2020–2024. Jednání řídila předsedkyně výboru Zdenka Vachková.
Tisková zpráva ze dne 11. prosince 2020
 

 
 

Kromě členů výboru přivítala i radní pro oblast školství Jindru Zalabákovou, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicovou, vedoucího oddělení organizace školství, mládeže a sportu Romana Kováře a tajemnici výboru Olgu Ramešovou.

Hostem jednání byl ředitel Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Ústí nad Labem, Radim Gabriel. Po úvodním představení jednotlivých členů výboru a předání jmenovacích listů proběhlo jednání podle předem připraveného programu. Bohatá diskuse se rozvinula při projednávání Plánu práce Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje na rok 2021. Předpokládá se deset jednání výboru, přičemž pravidelné body budou průběžně doplňovány aktuálními problematikami v oblasti školství.

Výbor se bude v návaznosti na demografický vývoj věnovat síti škol a školských zařízení, oborům vzdělávání a jejich změnám v působnosti kraje, koncepčním materiálům souvisejícím se stavem a rozvojem vzdělávací soustavy v kraji, vyjadřovat se též k záměrům na poskytování dotací v oblasti mládeže, tělovýchovy a sportu.

Dagmar Waicová poté představila členům výboru nejdůležitější úkoly odboru školství, mládeže a tělovýchovy na rok 2021, poté Roman Kovář seznámil členy výboru s Dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy v Ústeckém kraji pro rok 2020-2024.

01
Jednání řídila předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zdenka Vachková (vpravo)

02
Předala také jmenovací listy ředitelům škol

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.12.2020 / 11.12.2020 | Zveřejnit od: 11.12.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém