Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Výbor regionů v Bruselu řešil vzdělávání i zdraví občanů

 
001
105. plenárního zasedání Výboru regionů při Evropské unii se v Bruselu zúčastnila krajská delegace, kterou tvoří náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a krajský zastupitel a primátor Chomutova Jan Mareš. Na programu byla například témata lesnictví, vzdělávání, přeprava odpadů a mnoho dalšího.
Tisková zpráva ze dne 31. ledna 2014
 

 
 

Ještě před zahájením Výboru regionů se v Pražském domě tradičně sešla česká národní delegace, aby se podrobně seznámila s programem dalšího zasedání a sladila své názory na jednotlivé body.

Na úvod plenárního zasedání včera v Evropském parlamentu promluvili předseda Evropské komise José Manuel Barroso a řecký ministr vnitra Yannis Michelakis k programu řeckého předsednictví. Během dvou dnů jednání se členové zabývali jednotným evropským trhem elektronických komunikací, vysokoškolským vzděláváním v globálních souvislostech, otevřením systémů vzdělávání, nerovnostmi v oblasti zdraví v Evropské unii a sociálním rozměrem hospodářské a měnové unie, ke které vystoupil místopředseda Evropské komise Olli Rehn.

Kromě toho stihla delegace zahájení výstavy Dámský gambit v Pražském domě a pracovníci Zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu jednali s ředitelem odboru pro evropské záležitosti Orianem Otočanem a ředitelem Zastoupení Istrie v Bruselu Dinem Babičem o konkrétních krocích bližší spolupráce (energetika, rekultivace, cestovní ruch, praktické stáže vysokoškolských studentů).

 

Kontakt:

Mgr. Alena Tichá, oddělení mediální komunikace  

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 741

Mob.:+420 777 499 822

Mail:   ticha.a@kr-ustecky.cz   

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 31.1.2014 / 31.1.2014 | Účinnost do: 2.3.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém