Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Vydejte se na výlet do Saska linkou Dopravy Ústeckého kraje RE20 - „Letní Kometou“

 
FOTO
Od konce března do začátku listopadu jezdí už druhým rokem na železniční lince RE20 z Ústí nad Labem do Drážďan a Saského Švýcarska nový spoj pro české turisty – Letní kometa. Jedná se o nejvýhodnější železniční spojení z Ústeckého kraje do Saska, při kterém můžete využít přeshraniční jízdenku Labe-Elbe. Letní kometou s ní dojedete z Ústí nad Labem do Drážďan i zpět bez přestupování (v mezinárodních vlacích EC jízdenka Labe-Elbe neplatí, takže byla dosud používána jen u lokálních spojů a na hranicích s ní bylo nutné přestupovat). Letní kometu tvoří lokomotiva 371 s pěti rychlíkovými vozy. Nabízí 400 míst k sezení a přepravuje jízdní kola.
 

 
 

Letní kometa je opravdu ideální dopravní prostředek pro návštěvu historického a nákupního centra Drážďan nebo drážďanského parku Großer Garten s miniaturní železnicí, zoologickou a botanickou zahradou. Nemusíte hledat a platit parkoviště pro osobní vůz, vlakové nádraží je umístěno ideálně v centru Drážďan a jízdenka Labe-Elbe vám po celý den platí i na drážďanskou MHD a zdejší přívozy.

Letní kometu můžete využít i pro cestu do Saského Švýcarska a vystoupit v Bad Schandau. Kromě vyhlášených pískovcových skalních masívů jsou mezi Čechy oblíbené i zdejší lázně Toskana Therme. Jízdenka Labe-Elbe tu můžete využít i na linkový autobus od nádraží ke skalám nebo k lázním.

 

Pro cyklisty je pak Letní kometa nebývalou šancí jak jednoduše a levně zavítat na německou část Labské cyklostezky. Jízdenka Labe-Elbe pro jízdní kolo umožňuje naložit kolo opakovaně během dne do libovolného množství spojů. Vymýšlet se tak dá množství variant cyklovýletu, při kterém na české straně využijete veřejnou dopravu DÚK a na německé veřejnou dopravu VVO. Můžete se tak za jednu cenu nechat např. odvézt do Drážďan, odsud dojet na kole po Labské cyklostezce do Bad Schandau a zde opět nastoupit do vlaku a vrátit se do Čech.

 

Letní kometa jezdí od 30. 3. do 3. 11. o sobotách, nedělích a českých státních svátcích. Z Ústí nad Labem hlavního nádraží vyjíždí v 9:19, staví v Děčíně a Bad Schandau a do Drážďan dojede v 10:21. Z Drážďan vyjíždí v 17:36 a zpět v Ústí nad Labem je v 18:38.

 

S jízdenkou Labe – Elbe cestujte už z domova. Jízdenku Labe-Elbe zakoupíte v Ústeckém kraji v den odjezdu ve všech zelených autobusech DÚK, ve vlacích a v nádražních pokladnách, v dopravních informačních kanceláří dopravců DÚK nebo ve vozech MHD ve Varnsdorfu, Děčíně, Roudnici nad Labem, Teplicích, Bílině, Chomutově a Jirkově.

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 28.5.2019 / 28.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém