Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Vydejte se s linkou 526 na Dlouhou Louku

 
sněhová kalamita
Na lyžařské stopy a běžecké tratě na Dlouhé Louce se od letošní zimy dostanete i bez auta. Doprava Ústeckého kraje (DÚK) připravila atraktivní novinku pro milovníky běžek a zimní turistiky – od prosincové změny jízdních řádů rozšířila provoz autobusové linky 526 z Litvínova a Oseka na Dlouhou Louku i na zimní období.
 

 
 

„Víkendová linka 526 do loňského roku jezdila jen během letní sezóny. Na základě velkého zájmu jsme její provoz nově rozšířili tak, abychom vyšli vstříc i běžkařům a zimním turistům a aby se tato krásná lokalita na krušnohorském hřebenu dala veřejnou dopravou navštěvovat celoročně“, říká k novince náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.

Dlouhá Louka je přes zimu ideální výchozí bod pro běžkařské trasy kolem Flájí i směrem na Nové město a Moldavu. Autobus DÚK 526 na Dlouhou Louku nyní jezdí o sobotách, nedělích a svátcích celoročně třikrát denně. Z Litvínova od nádraží odjíždí v 9:35, 11:35 a 15:15 a zpět z Dlouhé Louky v 10:09, 12:09 a 15:49. Platí v něm integrované přestupní jízdenky DÚK, takže se můžete z celého kraje dostat až na hřeben s jednou jízdenkou. Lyže, snowboardy i saně Vám navíc s jízdním dokladem DÚK odvezou autobusy i vlaky DÚK zdarma.

 

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 22.1.2020 / 22.1.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém