Orientační nabídka


 

Výherci soutěže „Stavíme Hmyzí domečky“ si převzali ceny

foto
V prostorách Krajského úřadu v Ústí nad Labem předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček ceny vítězům soutěže „Stavíme hmyzí domečky“, kterou uspořádala vodohospodářská společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. Společně s chráněnou dílnou Arkádie o.p.s. připravila pro žáky, kteří tráví odpoledne ve školních družinách, stavebnici Hmyzí domek. Děti dle instruktáže vyrobily z dodaného materiálu hmyzí domky, které následně umístily do přírody.
Tisková zpráva ze dne 11. květen 2018
 

 
 

Soutěže se zúčastnilo 77 družin z Ústeckého kraje a odměněny byly tři nejlepší kolektivy. Děti vyrobením „hotelů“, které mají napodobovat hmyzí přirozené úkryty, dokázaly, že si s přírodou rozumí. Na prvním místě s nejhezčím hmyzím domkem a básničkou se umístila družinka ZŠ a MŠ Libouchec pod vedením paní vychovatelky Ivy Machové. Na druhém místě družina ZŠ Malšovice pod vedením paní vychovatelky Jitky Marečkové a na třetím místě kolektiv dětí družiny ZŠ Bílá cesta pod vedením Jaroslavy Soukupové.     

 

„Úkol nebyl jednoduchý, neboť žáci museli dokázat nejen zručnost při stavění domku, ale hmyzí hotel umístit do přírody a složit o něm básničku, našly se i takové skupinky žáků, které při přihlášení se do soutěže neodradilo, že stavebnice na stavění domku již nebyla k dispozici a domek si postavily z vlastního materiálu,“ řekla Iveta Kardiánová, mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s.Vodohospodáři se vzhledem ke snaze dětí rozhodli i tuto kategorii odměnit. Na prvním místě se umístila družina ZŠ Ústí nad Labem, kde děti vedou paní vychovatelky Zita Ciglerová a Marcela Jiřenová. Na druhém místě kolektiv dětí z družiny ZŠ Děčín – Boletice pod vedením paní vychovatelky Yvety Krollové a na třetím místě družina ZŠ Ústí nad Labem pod vedením Lenky Jamborové. „Ochrana přírody je pro vodu velmi důležitá a touto cestou ji vodohospodáři žákům připomněli,“ dodala Kardiánová.

foto
Soutěže se zúčastnilo 77 družin z Ústeckého kraje.

foto
Úvodní proslov hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

foto
Předání cen vítězům.

foto

foto

foto
Výtvor družinky Libouchec získal první místo.

foto
Na druhém místě byla družina ZŠ Malšovice.

foto

 
 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 11.5.2018 / 11.5.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies