Orientační nabídka


 

Výherci výtvarné soutěže se sešli na Moldavě

web
Slavnostního vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, která byla jednou z akcí k letošnímu 130. výročí Moldavské horské dráhy, se přímo na Moldavě sešlo spolu se svými učiteli počátkem března přes padesát dětí z Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 11. března 2016
 

 
 

Výtvarné soutěže se zúčastnily děti 11 škol z Mostecka, Teplicka a z Vídně. Organizátorům dorazilo 137 obrázků plus jeden vlak papírový a jeden keramický. Nejvíce prací (53) zaslala ZŠ Osek Hrdlovská. Komise celkem udělila první až páté místo a dvakrát zvláštní cenu.

Českojiřetínský spolek, který byl hlavním organizátorem setkání, připravil společně s obcí Moldava program, jež vhodně doplnil vyhlašování vítězů a předávání cen za nejkrásnější výkresy s tématikou stejnojmenné železnice. Hned v nádražní hale vyprávěl účastníkům moldavský malíř Vladimír Míka o nápadu vyzdobit vestibul obrázky z dob spisovatele Adolfa Branalda, poté se všichni vydali na procházku po nejzajímavějších místech Moldavy. 

Vedle slavnostního předání cen výhercům výtvarné soutěže, se četly úryvky z díla Adolfa Branalda. Děti i pedagogové podepsali i šest pohlednic Moldavské dráhy, které budou poslány hejtmanovi Ústeckého kraje jako poděkování za podporu této akci.

„Společné setkání mladých výtvarníků je prvním jarním příslibem do začínající turistické sezony,“ řekla místostarostka Moldavy Eva Kardová. Obec Moldava v dubnu chystá opět společně s Českojiřetínským spolkem „Expedici pod lanovou dráhou z Flájí až na Moldavu“.  „Bude to první výšlap a pokus, jak vyhledat a zmapovat trasu nákladové lanovky, která dopravovala stavební materiál na výstavbu vodního díla Fláje,“ připojuje předseda Českojiřetínského spolku Petr Fišer.

web1
Místostarostka Moldavy Eva Kardová čte vybrané úryvky z díla spisovatele Adolfa Branalda

web2
Moldavský malíř Vladimír Míka, autor obrázků na stěnách haly moldavského  nádraží, mimo jiné vzpomíná na své setkání s Adolfem Branaldem

web3
O jednom z nejvýznamnějších fluoritových ložisek hovoří Jan Setvák z Českojiřetínského spolku

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 11.3.2016 / 11.3.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém