Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vyjádření k článku " Představitelé DPÚK neporušili zákon!"

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Zveřejněno na www.dpuk.cz dne 4.12.2006
 

 
 

Vyjádření k článku „Představitelé DPÚK neporušili zákon!“

Zveřejněno na www.dpuk.czdne 4.12.2006

 

 

DPÚK opět zavádějícím způsobem informuje veřejnost

 

Společnost Dopravní podnik Ústeckého kraje, a.s. (DPÚK) zveřejnila 4. 12. 2006 tiskovou zprávu navozující dojem, že policie České republiky dospěla při vyšetřování jednání jejích představitelů k závěru, že ze strany DPÚK nebyl v souvislosti s kauzou dopravní obslužnosti porušen zákon. Takto navozený dojem je však zcela mylný.

            Ve skutečnosti policie pouze odložila věc podezření ze spáchání trestného činu zneužívání informací v obchodním styku a trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku, jehož se měli dopustit vybraní členové orgánů společnosti DPÚK dle anonymního trestního oznámení, které v červnu tohoto roku podala osoba, která sama sebe označila za akcionáře DPÚK.

            S trestními oznámením, které podal Ústecký kraj v souvislosti s jednáním DPÚK v červenci a srpnu 2006, však nemá ze strany DPÚK citované usnesení police České republiky cokoliv společného a nic nevypovídá ani o zákonnosti jednání DPÚK v souvislosti s přerušením dopravní obslužnosti a kampaní namířenou proti představitelům Ústeckého kraje. Dle informací dostupných Ústeckému kraji jsou jím podaná trestní oznámení - zejména pro podezření z trestných činů vydírání, porušování závazných pravidel hospodářského styku a pomluvy - i nadále předmětem pokračujícího šetření ze strany orgánů činných v trestním řízení.

Ústecký kraj v této souvislosti pouze připomíná, že porušení zákona ze strany DPÚK bylo již shledáno i nezávislým Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 5.12.2006 / 5.12.2006 | Zveřejnit od-do: 5.12.2006-5.1.2007

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém