Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví > Rozvojové a strategické dokumenty > Reforma psychiatrické péče

 

Vyjádření Ústeckého kraje k aktuálně NEAKTUÁLNÍ reportáži Artura Janouška

 
logo ÚK
Reportáž zveřejněná na webu irozhlas.cz dne 28. dubna 2021 řeší zjevně neaktuální kauzu staršího data, která byla již diskutována a veřejně projednávána rovněž Zastupitelstvem Ústeckého kraje dne 22. března 2021. Obsah reportáže se vyvíjí a pracuje s údaji, které jsou poplatné době, kdy byla tato data prezentována. Ústecký kraj upozorňuje, že rozdělování očkovacích látek je zcela transparentní podle jasně daného klíče.
Tisková zpráva ze dne 28. dubna 2021
 

 
 

Krajský koordinátor pro očkování proti onemocnění covid-19 v Ústeckém kraji Petr Severa, který řídí rozdělování očkovacích látek v regionu, k tomu sdělil: „V Ústeckém kraji máme jasně daný klíč, podle kterého se očkovací látky rozdělují, který odpovídá národní strategii. Vše je zcela transparentní. K situacím z minulosti se nebudu vyjadřovat a ani necítím potřebu se k tomu dále vracet. Jsem zodpovědný za aktuálně nastavený systém distribuce a ve vztahu k budoucím dodávkám očkovacích látek do Ústeckého kraje. A garantuji, že systém rozdělování očkovacích látek dodržuje nastavená pravidla a je z mého pohledu zcela spravedlivý a transparentní pro všechny oblasti kraje.“

Aktuálně jsou dávky očkovacích látek mezi očkovací místa rozdělovány podle tohoto klíče:

1. počet druhých dávek k podání (povinné zajištění druhé dávky, aby mohlo dojít k řádnému dokončení očkování)

2. počet registrovaných osob k očkování před závorou v očkovacím místě (počet osob, které jsou registrováni a čekají na termín)

3. revize počtu podle celkové kapacity očkovacího místa (součet 1. a 2. dávek ve vztahu k objektivní kapacitě/schopnosti očkovacího místa vyočkovat přidělené očkovací látky)

4. plošná revize dle okresů/obcí s rozšířenou působností a počtu obyvatel (snaha o dorovnání aktuálních meziregionálních rozdílů)

KKOČ

KKOČ

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 28.4.2021 / 28.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém