Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vyjádření Ústeckého kraje k informaci Hospodářských novin o údajně hrozící exekuci na majetek kraje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Ústecký kraj se ohrazuje proti některým tvrzením, uvedeným v článku Ústeckému kraji hrozí exekuce, který uveřejnily Hospodářské noviny v pátek 20. 3.
 

 
 

Ústecký kraj se ohrazuje proti některým tvrzením, uvedeným v článku Ústeckému kraji hrozí exekuce, který uveřejnily Hospodářské noviny v pátek 20. 3.

 

Zmíněná exekuce byla podle názoru Ústeckého kraje prohlášena v rozporu se zákonem, proto kraj podal bezodkladně odvolání, které řeší krajský soud. Je potřeba také uvést, že se netýká exekuce na majetek Ústeckého kraje, ale jde o zaplacení pokuty ve výši 50 tisíc korun za to, že Ústecký kraj údajně nereflektuje pokyny úředníků ministerstva vnitra.

 

Tvrzení, že podstatou sporu je neochota prohlásit, že kraj nemá žádnou studii, ze které by byl patrný vliv Dětí Země na prodloužení a prodražení výstavby dálnice D8, neodpovídá skutečnosti. Naopak, o neexistenci uvedené studie byly Děti Země informovány již v roce 2007, kdy jim bylo sděleno, že hejtman kraje Jiří Šulc při svém vystoupení o vlivu Dětí Země na prodražení a prodloužení výstavby dálnice D8 nečerpal ze žádné studie, ale učinil ho v kontextu s názory občanů Ústeckého kraje.

 

Skutečnou podstatou sporu je to, že úředníci ministerstva vnitra přikázali určitou záležitost k vyřízení do samostatné působnosti ÚK, ačkoliv zákon o pozemních komunikacích zcela jasně stanoví, že záležitosti týkající se dálnic jsou věcí státu, nikoli krajů. Ústecký kraj je názoru, že i pro úředníky ministerstva vnitra platí zákon a pokud něco přikazují v rozporu se zákonem, není kraj povinen takové příkazy uposlechnout.

 

 

 

Kontakt:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Veronika Kindlová
Vytvořeno / změněno: 20.3.2009 / 20.3.2009 | Zveřejnit od-do: 20.3.2009-20.4.2009

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém