Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Výrobce Staré myslivecké daroval stovky litrů dezinfekce

 
01
Mezi společnosti, které se zapojily do nezištné a dobrovolné pomoci těm nejpotřebnějším v době pandemie, patří palírna U Zeleného stromu. Ta darovala stovky litrů dezinfekce domovům důchodců v Ústeckém kraji a také pomohla vybavit lihem ústeckou Masarykovu nemocnici a univerzitu UJEP. S generálním ředitelem palírny Pavlem Kadlecem se sešel náměstek hejtmana Zdeněk Matouš.
Tisková zpráva z 11. května 2020
 

 
 

„Velmi si ceníme rychlé a účinné pomoci, kdy ta nejohroženější místa, tedy domovy důchodců, byly v krátkém čase a bezplatně ze strany palírny U Zeleného stromu vybaveny tolik potřebnou dezinfekcí. Je to pomoc velmi vítaná v těžké době a já věřím, že se nám podaří dobré vztahy prohloubit i v časech klidných, třeba propagací značky historicky spjaté s naším krajem,“ řekl Zdeněk Matouš, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch.

 

Dezinfekci darovala v dubnu společnost 22 domovům důchodců v ústeckém regionu v celkem 74 pětilitrových kanystrech, celkem tedy 370 litrů. Dále byly obdarovány domovy v Olomouckém kraji, kde dnes společnost vyrábí. Další dar směřoval do ústecké nemocnice, která obdržela 75 litrů 80% lihu k přípravě další dezinfekce, 30 litrů získala také ústecká univerzita UJEP. 

 

„Situace v České republice byla a je vážná, nemocnice často nevěděly, kdy budou mít zajištěné dodávky dezinfekce. Palírna U Zeleného stromu tedy využila svých zásob a vedle svých tradičních produktů začala stáčet i 80% konzumní líh, který dezinfekci může nahradit. Zdarma jsme ho rozvezli do nemocnic, přestože jsme od státu nedostali odpuštění spotřební daně,“ vysvětlil generální ředitel Pavel Kadlec.

 

Palírna U Zeleného stromu v Prostějově má pětisetletou tradici ve výrobě destilátů. Tento název nese společnost od roku 2017, kdy se tak přejmenoval přední výrobce lihovin v zemi, společnost Granette & Starorežná Distilleries. Ta vyrábí i likér Stará myslivecká, historicky spjatý s Ústeckým krajem, s likérkou v Krásném Březně. Také díky tomuto spojení míří pomoc palírny právě do Ústeckého kraje.

 

1
Generální ředitel Pavel Kadlec při setkání s náměstkem Zdeňkem Matoušem

2

        Při setkání nechyběla speciální edice Staré myslivecké, originální lihoviny s tradicí výroby v Ústeckém kraji

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 11.5.2020 / 11.5.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém