Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vysokoškoláci dostávají od Ústeckého kraje dárek pod stromeček - stipendia

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Vysokoškoláci dostávají od Ústeckého kraje dárek pod stromeček - stipendia
V akademickém roce 2006/2007 pokračuje program udělování stipendií Ústeckého kraje třetím rokem. V současné době má kraj uzavřeno celkem 228 smluv se studenty vysokých škol, studujících na různých univerzitách v České republice. Letos krajský úřad požádalo o tuto podporu ke vzdělání nově 67 žadatelů. Ústecký kraj hradí stipendia ze svého rozpočtu a pro tyto účely se v něm od počátku existence stipendií našlo celkem 7,2 miliony korun na všechny uchazeče.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 13. 12. 2006

 

 

Vysokoškoláci dostávají od Ústeckého kraje dárek pod stromeček - stipendia

 

V akademickém roce 2006/2007 pokračuje program udělování stipendií Ústeckého kraje třetím rokem. V současné době má kraj uzavřeno celkem 228 smluv se studenty vysokých škol, studujících na různých univerzitách v České republice. Letos krajský úřad požádalo o tuto podporu ke vzdělání nově 67 žadatelů. Ústecký kraj hradí stipendia ze svého rozpočtu a pro tyto účely se v něm od počátku existence stipendií našlo celkem 7,2 miliony korun na všechny uchazeče. Dnes v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje za účasti hejtmana Jiřího Šulce podepsali své smlouvy noví žadatelé. Dvacetitisícová částka je pěkným dárkem k letošním Vánocům. Slavnostnímu podpisu smluv byli rovněž přítomni náměstek a zástupce hejtmana Radek Vonka a ředitelka krajského úřadu Lydie Šťastná. Ke shromážděným krátce pohovořil hejtman Jiří Šulc.

   „Dobře se pamatuji, když jsem studoval, že se mi hodila každá korun. A myslím si, i když už uteklo dost vody od doby kdy jsem graduoval, že se na tomto faktu nic nezměnilo. Je to prostě dvacet tisíc na přilepšenou, a to za pozornost stojí. Pečlivě sleduji každoroční zájem o krajská stipendia a těší mne, že zájem neklesá, naopak. Ústecký kraj se snaží podporovat studující a upřímně bych si přál, abyste v našem kraji po ukončení studií našli pracovní uplatnění. Ústecký kraj rovněž podporuje příliv nových investorů. Zde řada z vás určitě bude mít mnoho šancí, kde zúročíte to, co jste se ve škole naučili. Studujte tak, abyste obstáli v konkurenci, která je čím dál větší,“ řekl hejtman. Na závěr popřál vysokoškolákům, aby peníze od kraje smysluplně využili. Popřál jim mnoho studijních úspěchů a také krásné Vánoce, hodně zdraví a pohody v jejich rodinách a dobré vykročení do roku 2007.

   Radek Vonka se k přání hejtmana připojil.  „Přidám jedno nelichotivé číslo, náš kraj má 5% vysokoškolsky vzdělaných lidí. A to je hluboko pod  průměrem České republiky. Proto se snažíme podporovat vysokoškoláky tímto stipendijním programem, ale nejen tím. V kraji vznikají kupříkladu další pobočky vysokých škol a neměl bych zapomenout ani miliardový projekt, který Ústecký kraj podporuje – je jím budoucí Kampus Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Bývalý starý areál ústecké Masarykovy nemocnice se přemění na vysoce moderní vysokoškolské městečko, v jehož zázemí najdou studenti a pedagogové i další zaměstnanci vše, co potřebují ke své práci i aktivitám ve volném čase,“  řekl Radek Vonka. Popřál studentům pěkné svátky a přidal víru, že pod vánočním stromečkem nebudou jen učebnice, ale také milá překvapení, která přinesou radost.

    Poté hejtman podepsal smlouvy nových žadatelů, které jsou podmínkou pro udělení krajského stipendia Mezi uchazeči je 30% studentů Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, dále 17% studuje Univerzitu Karlovu v Praze, stejný percentuální zastoupení vysokoškoláků  je z vysoké školy finanční a správní v Praze a 36% tvoří studenti ostatních škol. Největší podíl žadatelů tvoří studenti fakult vzdělávacích v ekonomických oborech – 25% a pedagogických fakult – 17%.  Věkové rozmezí zájemců o stipendium  se  pohybuje  mezi 20 a 25 lety. Pro zajímavost,  z celkového počtu nových žadatelů je šest, kteří dosáhli studijního průměru jedna!

 

 

Naďa Kocábková,  kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení  tiskových informací  

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

kocabkova.n@kr-ustecky.cz

 

 

 

Vysokoškoláci dostávají od Ústeckého kraje dárek pod stromeček - stipendia

Náměstek a zástupce hejtmana Radek Vonka a ředitelka Krajského úřadu Lydie Šťastná.
Náměstek a zástupce hejtmana Radek Vonka a ředitelka Krajského úřadu Lydie Šťastná.

Vysokoškoláci dostávají od Ústeckého kraje dárek pod stromeček - stipendia

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 13.12.2006 / 13.12.2006 | Zveřejnit od-do: 13.12.2006-13.1.2007

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém