Orientační nabídka


 

Výstava středověkého umění v chomutovském muzeu završila přeshraniční projekt

FOTO
Česko-německý přeshraniční projekt v Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020 „Umění pozdního středověku v hornické oblasti Krušnohoří“ úspěšně splnil své milníky realizací jednotlivých aktivit.
 

 
 
              
logo EUSNC logo

        


Výstava středověkého umění v chomutovském muzeu završila přeshraniční projekt

Česko-německý přeshraniční projekt v Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020 „Umění pozdního středověku v hornické oblasti Krušnohoří“ úspěšně splnil své milníky realizací jednotlivých aktivit. Podařilo se naplnit cíle na ochranu a zachování kulturního dědictví Ústeckého kraje zrestaurováním pěti uměleckých děl z majetku kraje, která spravují Oblastní muzeum v Chomutově (Retábl se sv. Barborou), Oblastní muzeum a galerie v Mostě (Svatá Anna Samotřetí, Votivní deska mostecká Mistra I. W., Trůnící Madona) a Regionální muzeum v Teplicích (Madona z Krupky).

Díla byla prezentována na výstavě „Krušnohoří / Erzgebirge. Umění pozdního středověku“, kterou připravilo pro návštěvníky v Oblastním muzeu v Chomutově ve výstavním sále starobylé radnice na náměstí 1. máje.

Na výstavě participovali jako projektoví partneři Ústecký kraj, Hochschule für Bildende Künste v Drážďanech a Oblastní muzeum a galerie v Mostě. Zahrnula celkem tři hlavní linie: restaurování a materiálový průzkum uměleckých děl, umělecké techniky na pozadí jednotlivých děl a umělecký vývoj v hornické oblasti Krušnohoří. Vedle zrestaurovaných uměleckých děl byla do instalace zapojena také díla zapůjčená z německé i české strany, kde zápůjčkami přispěla všechna muzea zřízená krajem a církevní instituce. Vystavené předměty doprovázely panely, které textem i obrazem přiblížily důležitá data a informace ve vazbě na náplň celého projektu. Zajímavé byly názorné ukázky uměleckých technik, které byly výsledky studentských prací z Hochschule für Bildende Künste v Drážďanech a vznikly pod vedením prof. Ivo Mohrmanna.

Výstava byla původně plánována do 18. dubna 2021, vzhledem k pandemické situaci se ji podařilo díky pochopení všech spolupracujících institucí prodloužit do 29. května 2021. Dále je možno ji zhlédnout na webových stránkách muzea a Ústeckého kraje v podobě 3D virtuální prohlídky: https://360.ponterecords.cz/muzea_a_galerie_uk/

3D JPG


 Výstava na fotografiích Romana Duška

DSC01304-HDR

DSC01625-HDR

DSC01865-HDR


 
Zodpovídá: Karina Strnadová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2021 / 31.5.2021 | Zveřejnit do: 31.12.2025
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies