Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vzory v pohybu tentokrát ve Finsku

 
001
Žáci, učitelé i ředitelé mezinárodních škol se zúčastnili již předposledního společného setkání v rámci projektu Vzory v pohybu. Také Vyšší odborná škola a Střední škola Varnsdorf vyslala své zástupce, tentokrát do finského města Kotka.
Tisková zpráva z 21. února 2012
 

 
 

Vyšší odborná škola a Střední škola Varnsdorf je od září 2010 do června 2012 zapojena do společného mezinárodního projektu „Vzory v pohybu“ v rámci partnerství škol Comenius Programu celoživotního učení financovaného Evropskou unií.  Tento projekt je zaměřený na podporu atraktivity vzdělávání v oblasti textilu, společně s použitím kulturních hodnot a moderních technologií. Projektu se účastní školy ze sedmi zemí Evropské unie – Belgie, Turecka, Polska, Finska, Litvy, Lotyšska a České republiky.

Předposlední společné setkání učitelů, ředitelů a žáků ze všech zúčastněných škol se konalo ve dnech 15. až 18. února ve městě Kotka ve Finsku. „Naše žákyně oboru Modelářství a návrhářství oděvů, Eliška Svobodová a Stanislava Oplištilová, získaly svou účast na setkání ve Finsku díky školní soutěži o nejlépe namalovaný návrh plakátu závěrečné módní přehlídky,“ uvedl Jaroslav Dvořák, organizátor akce za Českou republiku. „Žákyně tak měly možnost vytvářet textilní produkty ve špičkově vybavené odborné škole společně s ostatními vrstevníky z dalších zemí a zároveň poznat tamní zvyky,“ dodal Dvořák. Navržené modely budou představeny na závěrečné módní přehlídce, která proběhne na konci projektu v květnu 2012 v Belgii.

Více informací o projektu najdete na webových stránkách školy www.sosvdf.cz v sekci realizované Mezinárodní projekty.

Více informací:
Jaroslav Dvořák
j.dvorak@sosvdf.cz
Tel.: +420 412 354 792

01

02

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 21.2.2012 / 21.2.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém