Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje

 
Soutěž nejlepších projektů a přístupů vztahujících se k demografickým změnám ve společnosti. Soutěž je určena pro podniky a to jak soukromé tak veřejné. Více čtěte v podmínkách.
 

Odkazy


 
 

Demografické změny a řešení jejich dopadů jsou pro následující desetiletí jednou z hlavních výzev v oblasti evropského regionálního rozvoje. Zejména regiony ve střední a východní Evropě budou brzy čelit výraznému snížení porodnosti a stárnutí populace stejně tak i odlivu obyvatel stěhováním.

Následkem je nedostatek vzdělaných a vysoce kvalifikovaných odborníků. Tento stav ale není ani neočekávaný ani náhlý. Současná struktura populace ve střední Evropě je výsledkem dlouhotrvajícího a dobře známého vývoje. Např. region Sasko-Anhaltsko ztratil v posledních dvaceti letech okolo půl milionu obyvatel a to téměř 50% z nich díky jejich odstěhování. Takové tendence lze očekávat až do roku 2025. Do této doby Sasko-Anhaltsko předpokládá ztrátu dalšího půl milionu obyvatel. Sasko-Anhaltsko do roku 2025 ztratí přibližně takový počet obyvatel, který odpovídá počtu obyvatel měst, jako jsou Kolín nad Rýnem nebo Neapol.

Jak se s takovou situací vyrovnávají podniky např. v Ústeckém kraji? Zapojte se do naší soutěže.

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Krainová
Vytvořeno / změněno: 5.3.2012 / 5.3.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém