Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví

 

Z ústecké nemocnice vyjel mobilní tým do domácností očkovat seniory proti nemoci COVID-19

 
Mobilní vakcinační tým KZ
Mobilní vakcinační tým Ústeckého kraje, který má základnu v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, vyjel po velikonočních svátcích opět očkovat seniory v regionu proti nemoci COVID-19. Tentokrát, na základě seznamu od praktických lékařů, přímo do domácností jejich pacientů.
Tisková zpráva ze dne 7. dubna 2021
 

 
 

Čtyřčlenná osádka sanity Zdravotnické dopravní služby Krajské zdravotní, a. s., vybavená očkovací látkou Moderna, měla v plánu 22 zastavení v Ústí nad Labem, Neštěmicích a na sídlišti Skalka.

Mezi seniory, kteří přímo doma podstoupili naočkování první dávkou vakcíny, byla i 89letá Karla Horčová. „Všichni mí blízcí byli pro, abych se očkovala. Paní doktorka mi volala, jestli očkování chci. Já jsem souhlasila za předpokladu, že přijdou za mnou domů, protože takto už nikam nedojdu,“ ukazovala na své chodítko seniorka. Jak potvrdila zdravotníkům i přítomné dceři, po očkování se cítila dobře.

„Zdravotníci již naočkovali v Ústeckém kraji 27 327 lidí starších 80 let v očkovacích centrech, domovech pro seniory a domácnostech na základě doporučení praktických lékařů. V dalších dnech mobilní očkovací týmy budou za pacienty domů vyrážet dál po Ústeckém kraji. Do úterý 6. dubna pak v sedmi okresech regionu obdrželo minimálně první dávku celkem 78 994 lidí. Věříme, že další vyšší dodávky vakcíny, s nimiž počítáme, umožní potřebné zrychlení očkování ve všech sedmi okresech,“ uvedla Mgr. Dana Vaculíková, hlavní hygienička Krajské zdravotní, a. s., která má v gesci přípravu a koordinaci očkovacích center v celém Ústeckém kraji, jejichž součástí jsou právě i mobilní očkovací týmy - dva v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a po jednom v nemocnicích v Mostě a v Kadani.

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

Zdroj: info@kzcr.eu

01
Mobilní očkovací tým na výjezdu

02
Jednou z pacientek naočkovanou doma byla i Karla Horčová z Ústí nad Labem

 

03
Očkování snášela 89letá seniorka bez větších potíží

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 7.4.2021 / 7.4.2021 | Zveřejnit od: 7.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém