Orientační nabídka


 

Začala třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji

mz
Ve středu 23. listopadu zahájil dopoledne svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje prezident České republiky Miloš Zeman. Středu stráví na Ústecku a Teplicku a postupně během dalších dvou dnů navštíví i Litoměřicko a Lounsko. Návštěvu zakončí prezident Miloš Zeman v pátek v Podbořanech.
 

 
 

Před budovou Krajského úřadu Ústeckého kraje (KÚÚK) přivítal prezidenta a první dámu Ivanu Zemanovou hejtman Oldřich Bubeníček s chotí Jitkou Bubeníčkovou. Po krátkém setkání obou párů následovala beseda se zastupiteli Ústeckého kraje za účasti starostů města a obcí s rozšířenou působností a vedoucích odborů KÚÚK a dále následovalo setkání s řediteli příspěvkových organizací zřizovaných Ústeckým krajem a zástupci Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

„Náš Ústecký kraj má vedle řady přírodních a kulturních památek také řadu problémů, jako je například sociální vyloučení či nezaměstnanost. Jsem rád, že se pan prezident o naše problémy zajímá,“ řekl v úvodu setkání se zastupiteli Oldřich Bubeníček.

„Chci být užitečný při pomoci řešení problémů Ústeckého kraje a těším se na další návštěvu Ústecka již 17. prosince při otevření dokončené dálnice D8,“ uvedl Miloš Zeman, který současně poblahopřál hejtmanovi a všem zastupitelům k jejich zvolení.

Diskuze se věnovala mimo jiné tématům zdravotnictví, migraci a zahraniční politice i stavu dopravní infrastruktury. Tu označil Miloš Zeman za společný problém všech krajů.

Během prvního dne pobytu navštíví prezident v doprovodu hejtmana teplickou společnost HIT OFFICE a setká se s představiteli a občany města Krupka.

Paní Ivana Zemanová a Jitka Bubeníčková mají svůj separátní program, který je situován do Ústí nad Labem a Duchcova.

Prezident Miloš Zeman zavítal do Ústeckého kraje již po čtvrté. První návštěva se uskutečnila v roce 2013, v roce 2015 přicestoval do našeho kraje hned dvakrát.

dd

 

mz

mz

mz

 

mz
Setkání prezidenta se zastupiteli a starosty

 

mz
Zápis do pamětní knihy

 

mz
Prezident obdivoval dárek - ručně vyřezávané dřevěné hodiny od žáků hamerské školy

 

hh


 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 23.11.2016 / 23.11.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém