Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Záchranáři prověřili své schopnosti v rámci metodického cvičení v sousedním Německu

 
foto
V německé Pirně se pět posádek Zdravotnické záchranné služby zúčastnilo mezinárodního metodického cvičení PREHOSPITAL CIRCLE 2018. Metodické cvičení se konalo v rámci projektu Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb.
 

 
 

foto

 
Letošní ročník pořádal Deutsches Rotes Kreuz Pirna a připravil pro posádky velmi zajímavé úkoly, včetně mimořádné události. Na blízkém letišti posádky řešily střet malého osobního letounu s dodávkou pozemního provozu letiště. Ošetřit musely na dvě desítky raněných. Další úkoly spočívaly především v oblasti poskytování přednemocniční neodkladné péče, kardiopulmonální resuscitace nebo ošetření pacienta s vážným úrazem. „Cílem těchto metodických cvičení je prohloubení vzájemných zkušeností, znalostí a dovedností mezi českými a německými posádkami zdravotnických záchranných služeb,“ upřesnil Prokop Voleník, tiskový mluvčí ZZS ÚK.

Metodické cvičení bylo zároveň také soutěžním cvičením mezi posádkami Rychlé zdravotnické pomoci (RZP). Vítěznou „bednu“ včetně prvních čtyř míst v závěrečném hodnocení a bodování obsadili záchranáři Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

foto

                        Námětem mimořádné události byl střet malého letounu s dodávkou pozemního provozu letiště.

foto

foto

foto

foot

 

Zdroj: ZZS ÚK

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 10.9.2018 / 10.9.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém