Kadaňští i maďarští žáci měli připravené prezentace o svých školách, městě a okolí. Dále řešili zábavné kvízy, které si pro sebe vzájemně připravili. Týmy žáků navrhovaly logo česlo-maďarské spolupráce, z vytvořených návrhů bylo vybráno logo vítězné.
Následovala procházka po centru a okolí města. Líbil se jim výhled na Kadaň z radniční věže. Do programu spolupráce se zapojil i starosta Kadaně Jan Losenický, který přivítal účastníky česko-maďarské spolupráce na radnici.
Všichni žáci z obou skupin pak navštívili také Žatec – město chmele, zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi navštívenými objekty nechyběla nově opravená druhá největší synagoga u nás, nebo Chrám chmele a piva. Celý výletní den v Žatci byl zakončen panoramatickou vyhlídkou z radniční věže.
Na závěr pobytu se uskutečnil turnaj v bowlingu a vše bylo zakončeno společnou večeří na rozloučenou.
Do projektu spolupráce škol se z české strany zapojily třídy s ekonomickým zaměřením. Žáci získali nové přátele, poznatky a zkušenosti, jak se věci dělají na jiné škole v jiné zemi. Vyzkoušeli si komunikaci s cizinci v anglickém jazyce, navázali nová přátelství.
Za necelý měsíc, tedy 12. května, pojedou dva týmy s vyučujícími do maďarské školy ve Veszprémi.
Text: Zdeňka Soběslavová, ředitelka SPŠS a OA Kadaň

V květnu pojedou kadaňští žáci pro změnu na návštěvu k jejich maďarským kamarádům

Vítězné logo česko-maďarské spolupráce