Tento projekt se snaží šířit osvětu převážně mezi dětmi a mládeží. Smyslem soutěže je podpora prevence v oblasti elektronické bezpečnosti mládeže a preventivní aktivity snižující míru elektronické kriminality na území jednotlivých krajů.
Do znalostního kvízu se v Ústeckém kraji zapojilo 1 491 žáků základních a středních škol. Ti zvídavější si mohli vyzkoušet Kvíz PLUS. A právě jeho vítězkou se stala Lucie Hovorková z Gymnázia Jateční, Ústí nad Labem. Na druhém místě se umístil Tomáš Nedvěd ze Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie v Kadani a na třetím místě skončil Filip Skalický ze Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy v Chomutově.
Vítězka krajského kola postupuje do celorepublikového finále, které uskuteční 13. června v Praze. „Chtěla bych poblahopřát všem oceněným, zvláště pak dívkám. Tato soutěž jasně ukázala, že svět IT už není jen mužská záležitost. Navíc jsem moc ráda, že se v rámci virtuálního světa díky této soutěži nezapomíná na tak vážný problém, jakým je kyberšikana a vůbec celá elektronická bezpečnost,“ sdělila radní Jindra Zalabáková.
Projekt Kraje pro bezpečný internet vzdělává v problematice bezpečného užívání internetu již deset let veřejnost (děti, rodiče, seniory), pedagogy a sociální pracovníky.
A především pro mládež je připraven první podcast z desetidílného seriálu KyberGuru. Podcastový seriál tak volně navazuje na šedesát vzdělávacích videí projektu Kraje pro bezpečný internet.
Zdarma si je můžete prohlédnout na
youtubovém kanálu KPBI – Kraje pro bezpečný internet, podcasty si poslechněte i na
Spotify nebo Google Podcast.

Ceny předávala radní Jindra Zalabáková (vpravo), zástupkyně firmy Gordic
Andrea Arnoldová (druhá zleva) a zástupce společnosti Microsoft Karel Klatovský

Vítězové dostali diplomy a věcné ceny

Vítězka krajského kola Lucie Hovorková (druhá zprava) z Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem

Společná fotografie oceněných