Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Žáci mostecké školy navštívili oblast Zakarpatí

 
Studenti
Šestnáct žáků a studentů Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické,
Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy, Most navštívilo oblast Zakarpatské Ukrajiny. A to díky Ústeckému kraji a Ústecko – zakarpatské agentuře. Ta zajišťovala pro školu veškerý servis.
Tisková zpráva ze dne 23. května 2019
 

 
 

O svých zážitcích se žáci podělili na úřadě přímo s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. Dvoudenní návštěvu si všichni zúčastnění pochvalovali. „Moc děkuji Ústeckému kraji za skvělou příležitost. Pro naši školu to byla výzva. Jsme školou, která míří do Evropy, a proto jsme rádi, že naši žáci mohli na pár dní poznat nejen jinou kulturu, ale také především odlišné metody vzdělávání. Přesvědčili se, jak funguje na východě školství a výuka oborů, které na mostecké škole momentálně studují,“ uvedla ředitelka školy Jitka Hašková.

 

Kromě Užhorodské národní univerzity se také vydali na lékařskou fakultu, zavítali do Krajanského spolku Klub T. G. Masaryka a navštívili též město Koločava, kde pobýval Ivan Olbracht a napsal zde příběh Nikola Šuhaj loupežník. V neposlední řadě zavítali do Domu regionu (neboli Českého domu) v Užhorodu, který loni osobně otevřel hejtman Bubeníček spolu s předsedou oblastní rady ukrajinské Zakarpatské oblasti Michailem Rivisem.

 

Ústecký kraj navázal kontakty s představiteli Zakarpatské oblastní rady již v roce 2016, kdy se uskutečnily vzájemné návštěvy představitelů obou regionů. O rok později byl Zastupitelstvem Ústeckého kraje schválen text Dohody o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Zakarpatskou oblastní radou.

01
Několik žáků dorazilo na hejtmanství, aby o svých zážitcích z Ukrajiny povyprávělo hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi.

02
Setkání se zúčastnila také ředitelka mostecké školy Jitka Hašková (vlevo) či Pavel Musil z Ústecko - zakarpatské agentury (vpravo).

 

03
Společná fotografie.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 23.5.2019 / 23.5.2019 | Zveřejnit od: 23.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém