Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Žáci ve Štětí zasedli k moderním strojům

 
foto
Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola Štětí má nově zrekonstruované prostory a nejmodernější vybavení. Rekonstrukce proběhla v letech 2016 – 2018. Slavnostního představení nových prostor se zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Šmíd, náměstek hejtmana Zdeněk Matouš, krajští radní Ladislav Drlý a Miroslav Andrt.
Tisková zpráva ze dne 5. září 2019
 

 
 


„Vzniklo zde moderní a příjemné zázemí pro žáky školy. Tyto krásné zrekonstruované prostory jsou chloubou regionu. Ústecký kraj se aktivně podílí na zkvalitňování a zvyšování úrovně vzdělávání,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Šmíd. „Naše žáky se snažíme co nejvíce orientovat na praxi. Chceme je co nejlépe připravit pro vstup na trh práce. Intenzivně spolupracujeme s firmami a možnými budoucími zaměstnavateli našich žáků. Díky projektu se studenti naučí obsluhovat moderní stroje,“ řekl ředitel školy Jiří Konvalinka.

Původní budova školy, která je jedinou vyšší odbornou školou obalové techniky v republice, prošla zásadní rekonstrukcí, došlo ke změnám vnitřních dispozic, zvětšení učeben. Je zde nový ateliér designu, moderní chemická laboratoř, na jejímž vzniku se podílela společnost Mondi Štětí. Škola má novou přístavbu pro technické zázemí obalové techniky, jsou zde zrekonstruované učebny pro packaging a signmaking, které se pyšní nejmodernějšími přístroji. Součástí rekonstrukce byly také bezbariérové vstupy a výtahy. Celkové náklady projektu byly více než 97 milionů korun. Výše dotace z prostředků IROP byla více než 70 milionů, státní dotace činila více než čtyři miliony korun a Ústecký kraj, který je zřizovatelem školy, přispěl částkou více než 22 milionů korun.

                        

foto
Slavnostní představení zrekonstruované školy ve Štětí. Zprava náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Šmíd, ředitel školy Jiří Konvalinka a krajský radní Ladislav Drlý.

foto

foo
Krajský radní Miroslav Andrt

foto
Prohlídka školy, která se teď pyšní nejmodernějšími stroji.

foto
Zleva náměstek hejtmana Zdeněk Matouš, vedoucí krajského odboru investic Pavla Svítilová a v pozadí vedoucí krajského odboru regionálního rozvoje Pavel Hajšman.

foto

foto
Ateliér školy vonící novotou.

foto

foto
Zprava ředitel Labe arény Michal Kurfirst, náměstek hejtmana Zdeněk Matouš a ředitel školy Jiří Konvalinka.

foto

foto

foto

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 5.9.2019 / 5.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém