Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova > Ostatní dokumenty SMT > Zdravá škola

 

Žáci z děčínské „zemědělky“ na stáži v Dánsku

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
škola Libverda
Ve dnech od 25. až 30. září se šest žáků čtvrtého ročníku oboru Veterinářství a dva pedagogové Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse, Děčín – Libverda, zúčastnili studijní stáže v partnerské škole v dánském městečku Høng.
Tisková zpráva ze dne 26. října 2016
 

 
 

Tento projekt navazuje na spolupráci z předchozích let, kdy žáci a učitelé zemědělské školy v Høngu několikrát navštívili děčínskou školu na krátkou návštěvu během svého pobytu v České republice.

 

Současná stáž byla zaměřena na získávání poznatků o dánském zemědělství, chovu prasat, na praktický výcvik v dojírně krav a na rozvoj jazykových dovedností. Během pobytu si žáci prohlédli celý areál místní zemědělské školy, školní prasečí farmu zaměřenou na odchov prasat, školní statek se spoustou zvířat a školní dílny. Ve všech těchto objektech měli možnost zapojit se do odborného výcviku.

 

Jedno odpoledne žáci strávili v dojírně dojením krav u místního farmáře, a tak měli možnost porovnat své zkušenosti získané při praxích v ČR během studia. Učitelka chovu prasat s nimi také měla teoretickou výuku o chovu prasat v Dánsku, které patří v daném oboru mezi světové špičky. Celý průběh všech aktivit byl veden v anglickém jazyce, žáci měli možnost ověřit si své jazykové schopnosti a osvojit si novou slovní zásobu zaměřenou především na chov prasat a dojení krav. Kromě toho se několikrát zúčastnili hodin angličtiny, které měli společně s dánskými studenty. Tímto způsobem měli příležitost se s nimi lépe seznámit. V rámci pobytu žáci absolvovali i výlet do Kodaně, kde mohli navštívit jedinečný podmořský svět Blue Planet, zavítali na obhlídku známé Christianie a prošli se centrem Kodaně.

 

Pro všechny zúčastněné měla stáž obrovský význam ať už z hlediska odborného, či sociálně-kulturního. Projekt bude pokračovat i nadále. Dánští studenti navštíví děčínskou školu již v příštím roce.

 

Připravila: Mgr. Ivana Vávrová, SŠZaZe, Děčín - Libverda


01
Druhá zleva je učitelka anglického a dánského jazyka Pia, která se o skupinu vzorně starala.

02

                       Žáci školy pod vedením dánského instruktora Mathiase při nácviku dojení krav v dojírně.


 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 26.10.2016 / 26.10.2016 | Zveřejnit od-do: 26.10.2016-25.11.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém