Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Začíná další fáze projektu revitalizace rašelinišť

 
logo ÚK
V pondělí dne 29. října 2012 v 10 hodin se poblíž obce Satzung u Marienbergu v Německu, u rašeliništní oblasti „Gabelheide“ bude konat slavnostní zahájení projektu „Revitalizace rašelinišť mezi Horou Sv. Šebestiána a Satzung - realizační fáze“ podporovaného z „Programu Cíle 3 / Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013“. Partnerem projektu je Ústecký kraj.
 

 
 

Kromě přivítání a představení projektu se těšíme na provedení prvního zásahu společně se zástupci  ministerstva zemědělství České republiky,  zástupci saského ministerstva zemědělství a ochrany přírody a partnery projektu.

Akce se koná v přírodě,  proto účastníkům doporučujeme pevnou obuv a tomu odpovídající oblečení.

Stručně o projektu: Rašeliniště jsou důležitá pro místní vodní režim – zadržují velké množství vody, snižují výšku povodňové vlny a stabilizují místní klima; na rašeliniště jsou vázány specializované druhy, které se jinde nevyskytují; obecně rašeliniště zadržují uhlík a jejich poškozování, které díky odvodnění stále probíhá, negativně ovlivňuje globální klima.

První etapa projektu, kterou pokrýval projekt „Revitalizace rašelinišť mezi Horou Sv. Šebestiána a Satzung  - 1.etapa“, spočívala v přípravě podkladů a sběru dat a skončila v dubnu letošního roku (více k projektu najdete na:

http://www.kr-ustecky.cz/vismo/osnova.asp?id_org=450018&id_osnovy=184570&p1=184570). 

Druhá etapa projektu nazvaná „realizační fáze“ přímo navazuje na předchozí etapu realizací konkrétních revitalizačních opatření na německé i české straně.

Připravil: odbor ZPZ a OTI

2

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 25.10.2012 / 25.10.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém