Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Zahájení turistické sezóny na lince 434 do NP České Švýcarsko

 
turistika
V souvislosti s prodlouženým "velikonočním" víkendem dochází ke změnám jízdních řádů linky 434 Děčín - Hřensko - Krásná Lípa. V sobotu 23.4. tak začíná provoz v prodloužené sezónní variantě do oblíbené lokality Národního parku České Švýcarsko.
 

 
 

Linka 434V sobotu 23.4.2011 pojedou autobusy linky 434 poprvé v tomto roce v prodloužené trase Děčín - Hřensko - Mezná - Doubice - Krásná Lípa a zpět. Provoz linky 434 tak reaguje na každoročně zvýšenou poptávku cestujících po spojích vedoucích po obvodu Národního parku.

Sezónní provoz linky 434 však v souvislosti s loňskou ničivou povodní, která "smetla" předčasně turistickou sezónu 2010, vyžaduje částečné změny v letošní nabídce.
Rozsah nabídnutých spojů je stejný jako v předchozích letech, avšak z důvodu dočasného nahrazení zničeného mostu pontonovým provizoriem, není možné na linku vypravovat linkové 12 metrové bezbariérové autobusy. Obsluhu proto zajišťují standardní městské autobusy o délce 11,6 metru, které jako jediné mohou projet nepříznivé nájezdové poměry na pontonové provizorium při zachování požadované kapacity vozidla. Věříme, že cestující toto dočasné řešení přijmou s pochopením. 

V souvislosti se změnou jízdního řádu linky 434 dochází také ke změnám na lince 424 Děčín - Ludvíkovice - Srbská Kamenice - Jetřichovice - Vysoká Lípa, kde dojde k omezení nabídky v souběhu s rozšířením nabídky linky 434. V Jetřichovicích vznikne u vybraných spojů linek 424 a 434 návaznost.   

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 18.4.2011 / 18.4.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém