Orientační nabídka


 

Zahájení turistické sezóny

turistická sezóna
V sobotu 30. března začíná pro Dopravu Ústeckého kraje (DÚK) letní turistická sezóna. DÚK do ní i letos vstupuje s řadou novinek.

Oblíbené turistické lodě DÚK mezi Ústí nad Labem a Litoměřicemi (linka 901) a mezi Ústí nad Labem a Hřenskem (linka 902) letos vyplují hned od začátku sezóny. Novinky DÚK nabízí zejména na lince 901. V období od 12. července do 30. srpna jsou nové tzv. „Nučnické plavby“ - pravidelné plavby každý pátek mezi Ústí nad Labem a Nučnicemi. Nabídka mimořádných plaveb lodní linky 901 je pro rok 2019 sice oproti loňsku ochuzena o Štětský jarmark, Roudnické vinobraní a plavbu na FEDO, nově ale přináší podzimní plavbu 16. listopadu z Ústí nad Labem na podzimní otevřené sklepy v Roudnici nad Labem.
 

 
 

Od 30. března vyjede také většina nostalgických motoráčků a turistických vlaků DÚK. Linky T1-T6 budu v provozu podobně jako v uplynulých sezónách až do konce října. Linka T1 pojede nově kromě víkendů i ve všední dny a to od června do září. Pod linkou T2 z Děčína do Krásné Lípy a Mikulášovic letos nově naleznete nejen už zavedený cyklovlak, ale také turistické spoje které do loňska jezdily pod linkou U27. Nejvýznamnější letošní změnou je ale rozšíření „rodiny“ turistických vlaků DÚK o linky T7 a T8. Vejprtská horská dráha mezi Chomutovem, Křimovem a Vejprty (linka T7) je prvním přírůstkem, který do loňska jezdil pod označením U15. Letos se linka T7 rozjede 27. dubna a v provozu bude do 29. září. Kromě pravidelných víkendových spojů DÚK s motoráčky řady 810 s cyklovozem nebo motoráčkem řady 814 Českých drah nabídne o prázdninách mimo Tarif DÚK i mimořádné nostalgické jízdy historických souprav,  které ve spolupráci s Ústeckým krajem připravila společnost LOKO-MOTIV. Historický vlak je zajímavý i pro cyklisty - sestává z motoráčku s přezdívkou Hurvínek a z přípojného vozu na kola ZTR, ve kterém mohou cyklisté přepravit kolo zcela zdarma. Do turistických železničních linek je v letošní sezóně pod číslem T8 nově zařazena i svými úchvatnými mosty a tunely vyhlášená Moldavská dráha. Ještě loni jezdila pod číslem U25 jen mezi Mostem a Moldavou. Od podzimní opravy trati se ale linka rozšířila i o spoj z Ústí nad Labem. Na Moldavu v Krušných horách se tedy letos s linkou T8 dostanete  buď motoráčkem 810 s vozem pro přepravu kol směrem od Mostu nebo soupravou RegioShark (Žralok) od Teplic a od Ústí. Linka T8 je o víkendech v provozu celoročně, v období od 17. 6 do 30.8. navíc jezdí i v pracovních dnech. Mimo Tarif DÚK se na Moldavu v roce 2019 můžete svézt historickými vlaky během mimořádných jízd ke Dnům evropského dědictví 7. a 15. září na trase Most – Moldava.

 

Autobusová turistická doprava DÚK má pro sezónu 2019 řadu omezení. Většina z nich se týká cyklistů. Na Ústecku nebude oproti loňské sezóně s ohledem na provizorní dopravu DSÚK k dispozici rozšířená přeprava kol na linkách 451 Krásný Les – Ústí n.L. – Suletice, 453 Libouchec – Ústí n.L. – Rýdeč, 455 Ústí n.L. – Český Bukov, 456 Ústí n.L. – Chvalov a 457 Ústí n.L. – Dubice. Kola se nebudou vozit ani na nejoblíběnější cyklobusové lince minulých let mezi vozy s nástavbou na kola, lince 452 Úštěk – Ústí n.L. – Bahratal. Rozšířená přeprava jízdních kol na Ústecku by měla být zrušena jen na letní sezónu 2019 a pak znovu obnovena. Podobně by to mělo být s linkou 660 Lovosice – Třebenice – Most, kde se letos kola taktéž přepravovat nebudou. Trvale byla zrušena rozšířená přeprava kol na lince 745 Žatec - Lubenec. Turisté cestující do saského příhraničí by pak měli počítat s tím, že v letošní letní sezóně nebude k dispozici autobusová linka 583 Vejprty – Annaberg-Buchholz.

 

Na celodenní výlet s DÚK do vzdálenější části regionu je výhodné pořídit si celodenní síťovou jízdenku DÚK, kterou můžete zakoupit pro jednotlivce, rodiny i skupiny. Kompletní jízdní řády linek DÚK včetně kalkulátorů jízdného naleznete na www.dopravauk.cz

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 29.3.2019 / 29.3.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém