Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zahajovací mítink projektu ADAPT o demografických změnách

 
logo ÚK
Ústecký kraj se jako partner projektu zúčastnil zahajovací konference projektu ADAPT2DC - Inovativní řešení pro úspory infrastruktury na územích s úbytkem obyvatelstva, programu CENTRAL EUROPE, ERDF, která se konala ve městě Erfurt v Německu ve dnech 17.–19. ledna 2012. Tématem projektu jsou demografické změny a jejich dopady na náklady na infrastrukturu v území.
 

 
 

Ve dnech 17.-19. ledna 2012 proběhla zahajovací mezinárodní konference projektu ADAPT2DC, který se bude realizovat v rámci programu CENTRAL EUROPE v období 2012–2014. Hlavním cílem projektu je zpracovat a realizovat nové modely řešení opatření pro správu území s výrazným úbytkem obyvatelstva, se zaměřením na stabilizaci a snížení nákladů na infrastrukturu, zlepšení regionálního plánování, opatření na vyrovnání se s depopulačními trendy.

 

Ústecký kraj, resp. odbor strategie, přípravy a realizace projektů bude projekt realizovat na území, které je nejvýrazněji postižené tímto trendem, t.j. zaměří se na řešení možnosti úspor nákladů na infrastrukturu, především úspor energie ve veřejných budovách ve městě Vejprty a okolních obcích a na spolupráci města Vejprty a sousedících obcí při odklízení sněhu a údržbě komunikací. Ústecký kraj bude na realizaci projektu spolupracovat se starostkou města Vejprty a zástupci obcí.

 

Vedoucím partnerem projektu je Thuringian Ministry for Building, Regional Development and Infrastructure, Německo, dalšími partnery jsou regiony ze zemí střední Evropy - Slovinska, Maďarska,  Polska, Itálie a Rakouska.

 

Partnerem projektu, který bude úzce spolupracovat s Ústeckým krajem, bude Sociologický ústav České akademie věd, který se bude podílet na výstupech projektu, resp. zpracování statistických údajů.

 

Na zahajovací konferenci projektu byl projednán plán zpracování klíčových výstupů projektu, vzájemná spolupráce mezi partnery a čerpání rozpočtu pro nadcházejících 30 měsíců realizace projektu.

 

Zpracoval: L. Knespl (SPRP)

 

f
Fotografie pilotního území

m
Mapka pilotního území

l1

l2

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 23.1.2012 / 23.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém