Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Zahrada Čech je úspěšně u konce

 
web
Podzimní Zahrada Čech je u konce. 44. ročník veletrhu na litoměřickém výstavišti se uskutečnil v období od 11. do 19. září. Výstava se konala pod záštitou prezidenta České republiky, předsedy vlády České republiky, ministra zemědělství a ministryně pro místní rozvoj. Zároveň byla i v letošním roce hrdým partnerem programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 21. září 2020
 

 
 

„Jsme velice rádi, že se akce mohla uskutečnit, byť za přísnějších hygienických opatření. Návštěvníci byli opravdu ohleduplní, všechna naše hygienická opatření respektovali, roušky si v pavilonech nasazovali, často je nosili i na venkovní ploše areálu. Na celkové návštěvnosti výstavy se však podepsal obecný strach ze současné situace. Počet návštěvníků zaznamenal znatelný pokles, oproti předešlým rokům byl poloviční,“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá.

První den byl jako tradičně zpestřen slavnostním zahájením výstavy na hlavním podiu. Zároveň v tento den proběhlo vyhlášení soutěží Regionální potravina Ústeckého kraje a Potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče a vystoupila oblíbená západoslovenská hudební skupina DUO JAMAHA a zpěvačka české pop music Naďa Válová. V sobotu byl v rámci Dne s Receptářem vyhlášen vítězný recept na téma „Sladké a slané koláče“, zazpíval známý český zpěvák Standa Hložek a tradiční dechovka Vinšovanka. Den s Českým rozhlasem přivedl českou muzikálovou zpěvačku Heidi Janků. V pondělí proběhlo velké finále soutěže ZELÍ ROKU 2020, kdy Zelinářská unie Čech a Moravy vybrala z výrobců kysaného zelí celé ČR vítěze. Tím se stalo Roudenské kysané zelí. Program toho dne oživili talentovaní sourozenci Petr a Eliška Lüftnerovi. V úterý přilákala na litoměřické výstaviště návštěvníky nejstarší jihočeská dechovka Babouci. Středa patřila CS Betonu a skvělému revivalovému zpěvákovi Kamilu Emanuelu Gottovi. Čtvrtek se nesl ve znamení samotné Zahrady Čech a kapely ELÁN revival. Pátek byl věnován Ústeckému kraji a speciálním oslavám 20. narozenin kraje, v jejich duchu se nesly také veškeré výstavní expozice po celou dobu trvání výstavy. Svoji show předvedl moderátor, zpěvák, komik a imitátor Vláďa Hron, poté vystoupil český zpěvák Milan Drobný. Poslední den výstavy byly jako tradičně vyhlášeny výsledky soutěží časopisu Zahrádkář. Zlatým hřebem celého letošního programu pak byl zpěvák Petr Kolář.

„V závěru je naší milou povinností poděkovat všem partnerům, kteří se na letošním ročníku podíleli a pomohli nám jej uskutečnit i za současných podmínek. Děkujeme zejména městu Litoměřice, které nás nenechalo padnout na úplné dno a pomohlo nám provozní dotací, a také Ústeckému kraji, který se rozhodl uspořádat oslavy svého 20. výročí u nás na výstavišti a tím výrazně napomohl startu této výstavy. Děkujeme všem našim obchodním partnerům, vystavovatelům a prodejcům, kteří šli i v této době do toho s námi. Poděkování patří také všem návštěvníkům, kteří se nás i přes veškeré obavy odhodlali navštívit. Již nyní se těšíme na další ročník, který proběhne ve dnech od 10. do 18. září 2021, doufejme již za příznivějších podmínek,“ uzavřela ředitelka Michaela Mokrá.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 21.9.2020 / 21.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém