Orientační nabídka


 

Zahrada Čech: vyhlášeny nejlepší potravinářské výrobky Ústeckého kraje

Logo
Tisíce návštěvníků již v první den veletrhu Zahrada Čech navštívily výstaviště v Litoměřicích. Stovky milovníků přírody byly odpoledne svědky vyhlašování výsledků druhého ročníku soutěže Potravinářský výrobek Ústeckého kraje 2009 - Kraj Přemysla Oráče. Odborná porota udělila šest vítězných certifikátů, do kategorií Lahůdky a cukrářské výrobky resp. Nealkoholické nápoje se žádný výrobce nepřihlásil (?!).
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 18. září 2009

Už třiatřicátý ročník veletrhu Zahrada Čech byl v pátek 18. září dopoledne zahájen na litoměřickém výstavišti.  Slavnostní ráz prvních hodin této mimořádně navštěvované akce se v pavilonu A ujali mezi jinými hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, senátor Alexandr Vondra, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč nebo představitelé ovocnářské a zelinářské unie, agrárních komor a další řečníci. Po devět dnů budou patřit pavilony Výstaviště Zahrady Čech i volná prostranství specializované výstavě ovoce, zeleniny, okrasných dřevin, květin i potřeb pro drobné pěstitele.  Jana Vaňhová mimo jiné řekla: „Zdejší hezké výstaviště je největším v celém Ústeckém kraji a tak je samozřejmé, že i Zahrada Čech je největším veletrhem na území našeho kraje, našeho společného domova. Vlastně se musím opravit, protože každoročně jsou tady i návštěvníci odjinud, z jiných částí naše země. Zahrada Čech je všech Čechů, poněvadž to není jen název veletrhu, ale celé téhle líbezné krajiny podél Labe….“

   V kulturním a odpočinkovém amfiteátru byly poté odpoledne rovněž za účasti Jany Vaňhové, jejího náměstka Arno Fišery či prezidenta Agrární komory ČR Jana Veleby oficiálně vyhlášeny výsledky druhého ročníku soutěže Potravinářský výrobek Ústeckého kraje pro rok 2009 – Kraj Přemysla Oráče. Kromě řady zvláštních uznání a mimořádných ocenění bylo vyhlášeno šest výrobků (dvě kategorie nebyly obeslány), které se po celý další rok budou pyšnit certifikátem nejlepšího výrobku našeho kraje. Soutěž vyhlásil Ústecký kraj, spolupořádaly ji agrární a zemědělské instituce kraje a přihlášené výrobky hodnotila odborná komise. Vítězové: Mlýnské a pekárenské výrobky: Snikersový dort – výrobce Kremex Ústí n. L.; Mléko a mléčné výrobky: Držkovický bochník okáč Bio –Jakub Laušman, Držkovice; Alkoholické nápoje včetně piva: pivo Kocour IPA –Pivovar Kocour Varnsdorf; Šunka, salámy, klobásy, párky: Kuřecí šunka Kubíček –Jaroslav Radoš, Lom u Mostu; Ostatní masné výrobky: Staročeská paštika s mandlemi -Procházka s.r.o., Roudnice n. L.; Ostatní potravinářské výroby: Brambory v pohodě ve slupce –Bramborárna Bukovice.

 

 

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

1

2
Hejtmanka Jana Vaňhová (v tmavém), vedle ní ředitelka Zahrady Čech Jitka Matoušková...

3

4

5

5

6
Z vyhlašování oceněných výrobků ze soutěže Kraj Přemysla Oráče

8

9

10

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 18.9.2009 / 18.9.2009 | Schváleno / Zrušeno: 18.9.2009 / 17.10.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém