Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zahraniční experti přinesli cenné rady

 
oo
V rámci mezinárodního projektu Pure Cosmos (Public authorities Role Enhancing Competitiveness of SMEs, spolufinancovaného z Evropské unie a Evropského fondu pro regionální rozvoj, programu INTERREG EUROPE) zaměřeného na úlohu veřejné správy při podpoře malých a středních podniků se uskutečnil workshop přímo na Krajském úřadě Ústeckého kraje. Zde prezentovali svou činnost a příklady dobré praxe zahraniční experti, konkrétně z Anglie a Řecka. Diskutovanými tématy bylo vytvoření modelu One Stop Shop a inovační ekosystém.
 

 
 


po


 

„Ústecký kraj se aktuálně snaží nastavit systém podpory podnikání v regionu z úrovně veřejné správy, proto vítáme konkrétní příklady dobré praxe a úspěchů ze zahraničí. Je to pro nás velmi zajímavé téma,“ zmínil při zahájení náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

Dopolední blok se věnoval především modelu One Stop Shop, o kterém přednášel Ian McLaughlan, ředitel Growth Hub z Birminghamu. Kolegové z oddělení podpory podnikání na krajském úřadě se momentálně snaží tento typ modelu vytvořit a zprovoznit za pomoci ostatních klíčových regionálních hráčů, jako jsou inovační centrum, hospodářská komora nebo CzechInvest. One Stop Shop model je podpůrný ekosystém, do kterého je zapojena řada institucí veřejného i soukromého sektoru, které poskytují podporu podnikům. Smyslem a cílem modelu je zastřešení a koordinace aktivit, aby se jednotlivé subjekty mohly propojit, doplňovaly se, ale přitom se zbytečně nedublovaly.

Další část byla inspirativní především pro Inovační centrum Ústeckého kraje, jelikož zde byla představena podobná iniciativa fungující ve městě Thesaloniky v Řecku. Anastasie Avgerina popsala spolupráci s dalšími institucemi, akcelerační programy a nejrůznější pořádané eventy. Diskutovalo se o nastavení celého projektu, jeho financování, způsobech hodnocení, nastavení placených a neplacených služeb ad.

Příklady, rady a doporučení, které experti mohli poskytnout přímo ze své osobní praxe a zkušenosti, jsou rovnou aplikovatelné a patří k tomu nejužitečnějšímu, co mezinárodní projekty přinášejí. Nejinak tomu bylo i v tomto případě.

kk

 

kk

ii

 

uu

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 11.4.2018 / 11.4.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém