Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zahraniční spolupráce v roce 2012

 
f
Výbor pro zahraniční vztahy se opět setkal s Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje (KHK ÚK) ve věci naplňování Dohody mezi Vládou Republiky srbské a Ústeckým krajem. Jednání za kraj vedl Jaroslav Foldyna.
 

 
 

Na konci roku 2011 se setkal předseda Výboru pro zahraniční vztahy ZÚK Jaroslav Foldyna s  předsedou KHK ÚK Františkem Jochmanem a ředitelkou KHK Ústeckého kraje Martinou Francínkovou, aby nejen zhodnotili svou dosavadní spolupráci, ale také společně prodiskutovali plány na rok 2012. Tyto dva subjekty společně kooperují především ve věci spolupráce Ústeckého kraje s Republikou srbskou, se kterou byla podepsána dohoda již v dubnu roku 2010. Po volbách, které se v minulém roce v Republice srbské odehrály, se podařilo  opět navázat kontakt s Vládou Republiky srbské. Výbor pro zahraniční vztahy se proto snaží podepsanou dohodu dále naplňovat.

 

V září 2011 se zúčastnili členové výboru zahraniční služební cesty do Republiky srbské, jejímž předmětem byla účast na Investiční konferenci v Banja Luce. V 1. polovině roku 2012 se bude tedy výbor pro zahraniční vztahy zasazovat o to, aby byli nejen nejvyšší představitelé Republiky srbské, ale také zástupci regionální hospodářské komory a podnikatelských subjektů tohoto regionu pozváni do Ústeckého kraje. U této příležitosti by pro ně Ústecký kraj uspořádal setkání se zástupci Krajské hospodářské komory ÚK a podnikatelskými subjekty z Ústeckého kraje. Organizace a zajištění tohoto setkání, na které by mohly být pozvány také další partnerské zahraniční regiony (např. Žilinský samosprávný kraj nebo Vladimirská oblast), bude pro výbor v 1. pololetí roku 2012 prioritou a bude předmětem dalších jednání se zástupci Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje.

 

Připravil: VVAČ  a OTI

 

f
Martina Francírková a František Jochman (zprava) jednali za KHK ÚK s Jaroslavem Foldynou

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 12.1.2012 / 12.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém