Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Žákům přírodovědných a technických oborů zlepší kraj podmínky studia

 
pt
V pěti středních školách přírodovědného a technického zaměření začaly práce na modernizaci učeben a laboratoří. V rámci projektu Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje se celkem dvanáct škol dočká moderních strojů a přístrojů, se kterými se žáci naučí pracovat již při studiu a v praxi pak pro ně nebudou novinkou.
 

 
 

„Dílny a laboratoře škol dostanou opravdu špičkové a nadčasové vybavení. V rámci projektu projdou školením i učitelé, aby žáky s přístroji učili zacházet správně,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

V současné době školy specifikují, o jaké vybavení mají zájem a které stroje budou pro jejich výuku potřebné. Kraj nyní hledá vhodné dodavatele zařízení. „Zahájili jsme také jednání s odborníky, kteří budou na školách přednášet,  i s firmami, do kterých se žáci podívají v rámci exkurzí,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

Cílem projektu je zvýšit zájem o přírodovědné a technické obory na středních školách. Proto se projekt dotkne také žáků základních škol. Ti budou moci nově vybavené učebny využívat při volnočasových kroužcích zaměřených na biologii, chemii, fyziku či zeměpis. Učebny pak poslouží středoškolákům kromě běžné výuky také v jejich volném čase nebo při volitelných předmětech.

Standardní výuku, pravidelné kroužky a přednášky odborníků z různých oblastí ještě doplní návštěvy technických památek a muzeí. „Chceme, aby školy zapojené do projektu a jejich žáci získali kompletní přehled o dané oblasti. Dozví se tak, co je náplní studia přírodovědných a technických oborů, ale i co konkrétně obnáší budoucí praxe v zaměstnání,“ doplnil Stanislav Rybák. Kraj realizací projektu vyjde vstříc i zaměstnavatelům, do jejichž firem po studiu přijdou mladí zaměstnanci s požadovanými znalostmi i dovednostmi a jejich zapojení do procesu bude rychlejší a snazší. 

Celkem bude do konce června roku 2015 zmodernizováno pětapadesát učeben dvanácti středních škol. Náklady na realizaci projektu činí přes 146 milionů korun, budou hrazeny z dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Kontakt:

RNDr. Zdeněk Rytíř, vedoucí oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 703

Mob.:+420  602 409 704

                Mail:   rytir.z@kr-ustecky.cz

 

ll

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 14.1.2014 / 14.1.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém