Orientační nabídka

Zaměstnavatel 2014 – soutěž nejen pro společensky odpovědné firmy

1
Pod záštitou radního Martina Kliky a za jeho přítomnosti proběhlo na oceňování zaměstnavatelů, kteří na pracovním trhu dávají stejnou šanci i lidem se znevýhodněním. V Ústeckém kraji probíhala soutěž ve spolupráci s Krajským úřadem a Krajskou hospodářskou komorou. Do krajského kola bylo přijato 82 nominací v kategorii Zaměstnavatel 2014. Soutěž pořádá Agentura Osmý den z Děčína.

Vítězem se stala firma BEC Odpady, na dalších místech bodval McDonald’s a KFC. Agentura oceňuje také ty zaměstnance se zdravotním postižením, kteří si aktivně budují svoji pracovní kariéru. Na výzvu Nominujte svého kolegu! zareagovalo 38 nominací a vítězem se stal Roman Tuček. V letošním ročníku byla poprvé udělena cena za “skokana roku“ , kterou získala Česká pošta, a.s. – Ústí nad Labem, BIO Farma Dolní Křečany.

„Cílem soutěže Zaměstnavatel– Kolega 2014 je ocenit ty zaměstnavatele, kteří na pracovním trhu dávají lidem se znevýhodněním stejnou šanci jako ostatním a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti,“ říká Jakub Formánek, manažer projektu Do zaměstnávání s asistencí, který byl podpořen z OP LZZ. „Veřejné poděkování těmto firmám pomáhá vyzdvihnout celospolečenský přínos jejich snahy. A samozřejmě zvyšuje i jejich konkurenceschopnost na trhu,“ upřesňuje smysl soutěže.

Obecně prospěšná společnost Agentura Osmý den, o.p.s. je přední organizací v Ústeckém kraji, která účinně řeší trénink práce a zaměstnávání osob se zdravotním postižením na běžný trh práce. Za posledních pět let našlo díky Agentuře dlouhodobé placené zaměstnání téměř 150 osob, které byly dosud většinou odkázané na nákladnou péči velkých domovů pro osoby se zdravotním postižením. Nyní místo čerpání sociálních dávek pracují, dostávají běžnou mzdu a samozřejmě i platí daně a povinné pojistné.

Zdroj: Agentura Osmý den, o.p.s,