Orientační nabídka


 

Zasedla pracovní skupina, k uzavírce mostu může dojít v listopadu

Na dalším jednání pracovní skupiny k rekonstrukci mostu Ed. Beneše v Ústí nad Labem se projednal zpřesněný harmonogram a příprava dopravně inženýrských opatření v souvislosti s očekávanou uzavírkou celého mostu.
 

 
 

Již v polovině května začaly první práci na výstavbě provizorní lávky, a to vyklízením staveniště a kácením. 1.7. lze očekávat větší uzavírku kvůli nezbytnému překopu a další uzavírka ulice Přístavní proběhne v závěru prázdnin kvůli nasouvání lávky. Předpoklad dokončení všech prací na lávce (včetně přeložek sítí) je začátkem listopadu, poté může dojít k uzavírce mostu.

Dále zazněly informaci o přípravách dopravních opatření ve městě. Do uzavření mostu bude dokončena jak úprava okružní křižovatky pod Větruší, tak rekonstrukce ulice Výstupní, tím se připraví objízdné trasy. Ve městě vzniknou tzv. buspruhy určené pro veřejnou dopravu, některé křižovatky, např. na Mariánském mostě, budou nově řízené světelnou signalizací s preferencí veřejné dopravy. Město Ústí nad Labem také chystá na Střekově záchytné parkoviště s kapacitou cca 200 aut pro snazší přestup na veřejnou dopravu. O finální podobě těchto opatření bude veřejnost ještě informována.

 

První možností seznámení bude jejich veřejná prezentace ve středu 26. června od 16 hodin v konferenčním sále krajského úřadu.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 12.6.2024 / 12.6.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém