K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Účastníkům první zimní olympiády s Orbitem za reprezentaci Ústeckého kraje poděkovali hejtman Jiří Šulc a člen krajské rady Pavel Kouda

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 15. 4. 2004

Účastníkům první zimní olympiády s Orbitem dnes (15.4.2004) za reprezentaci Ústeckého kraje poděkovali hejtman Jiří Šulc a člen krajské rady Pavel Kouda. „Obstáli jste v tvrdé konkurenci dobře a chtěl bych vám proto poděkovat za to, jak jste Ústecký kraj reprezentovali. Věřím, že se při takovéto příležitosti nevidíme naposledy a doufám, že naše krajské umístění bude příště ještě lepší,“ řekl hejtman v úvodu setkání. Spolu s Pavlem Koudou pak mladým reprezentantům a trenérům předal pamětní listy a drobné pozornosti.

První zimní Olympiáda dětí a mládeže s Orbitem proběhla ve dnech 15. - 20.února 2004 v Mladé Boleslavi, Benátkách nad Jizerou a v Jizerských horách.  Akci pořádal Středočeský kraj a zúčastnilo se jí celkem 800 dětských závodníků z jedenácti krajů. Účastníci olympiády změřili síly v klasickém a alpském lyžování, krasobruslení, rychlobruslení a biatlonu. Nechyběl ani turnaj krajských výběrů v ledním hokej, závody sáňkařů a snowboardistů.

Reprezentanti Ústeckého kraje se zúčastnili 7 z 10 sportovních disciplín. Celkem 69 závodníků se 14 trenéry vybojovalo v soutěži krajů 6. místo se ziskem 5 zlatých, 5 stříbrných a 2 bronzových medailí. Nejúspěšnějším závodníkem výpravy z Ústeckého kraje se stal 13-letý Jirka Hron z Teplic, který vyhrál všechny tři soutěže v klasickém lyžování a ještě se podílel na stříbrné medaili štafety Ústeckého kraje. Další dvě zlaté a jednu bronzovou medaili získali sáňkaři, dvě stříbrné a bronz rychlobruslaři, jednu stříbrnou krasobruslaři a lyžaři – klasikové kromě již uvedených tří zlatých a stříbra ve štafetě získali další stříbrnou medaili v závodě starších chlapců na 3 km klasickou technikou. V soutěži hokejistů skončil Ústecký kraj na 5. příčce.

Významného úspěchu dosáhl Ústecký kraj také v doprovodné výtvarné soutěži, jejímž tématem byl námět na olympijský plakát. Mezi 10 oceněnými pracemi byly 3 práce z Ústeckého kraje a absolutním vítězem soutěže byl vyhlášen žák litvínovského gymnázia Martin Mocek, jehož plakát se tak stal oficiálním plakátem celé dětské zimní olympiády.

Vydala: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje